Gauner Kněžínek obviněn. Praha zaplatí 3,25 milionu.

Vážení a milí,

… a tak se stalo, že se dala dohromady parta milovníků naší historie a vytáhla proti "Švédům", kteří dnes sedí na Mariánském náměstí, kterému nikdo neřekne jinak, než Mafiánské.

"Švédové" naše argumenty bagatelizovali, obiňovali nás z toho, že se chceme zviditelnit, podle Béma dokonce na rekonstrukci mostu i obohatit, ale nyní… nyní jim úsměv na rtech ztuhnul.

Naše první trestní oznámení ze 14.10.2009 odloženo nebylo. Naopak, na základě našeho podání bylo šéfovi magistrátních památkářů Janu Kněžínkovi sděleno obvinění ve věci "maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti." Kněžínek je nechvalně známou pražskou figurou. Podílel se na předražené rekonstrukci Senátu, před tím pracoval jako tajemník MČ Praha 3 a ještě před tím, v roce 1992, náměstkoval ministru kultury. Z tohoto postu byl také vyhozen, protože se osobně angažoval v kauzách Domu U černé matky Boží, kritizované přestavbě hotelu U sv. Tomáše nedaleko Malostranského náměstí atd.

Desítky organizací i jednotlivců se snažily Kněžínka z magistrátu dostat pryč, aby nadále nemohl pražské památky ničit. Od roku 2002, kdy svůj úřad zastává, jsme dnes tomuto okamžiku nejblíž. Podle našich informací opustí Kněžínek svůj post nejdéle do června. Chceme to ale urychlit:-)Držte nám palce…

A pokuta udělená Praze? MK ČR šetřením pověřilo Plzeňský kraj, protože magistrát pod vedením Kněžínka byl nečinný. Plzeňáci Praze vyměřili pokutu 3,25 milionu korun. Konstatovali to, na co upozorňujeme již řadu měsíců. A jsem rádi, že nám tímto dali zapravdu. Nicméně, na pokutu by se měli rovným dílem složit Bém a Kněžínek. Oba dlouhodobě vědí o skutečném stavu prací, přesto jim nijak nebránili. Naopak.

Do dnešního dne se nám přihlásilo 54 dobrovolníků z celé ČR a jedna doborvolnice i ze slovenského Martina. Ti roznášejí letáky s upozorněním na naši petici. Je-li někdo z vás ochoten nám také pomoci, ozvěte se nám, prosím,  na tento email.

ANKETA:
Měl by šéf pražských památkářů Jan Kněžínek okamžitě odstoupit?
http://www.zachrante-karluv-most.cz/

Pokud nás chcete podpořit, třeba i finančně, údaje níže uvádíme:
č.ú.: 2300055870
kód: 6210
Banka: FIO

Stav transparentního účtu můžete sledovat zde:
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2300055870
Sebemenší pohyby na účtu jsou zdůvodněny. Finance vynakládáme jen a pouze na provozní náklady Asociace.

Šelma se vzpouzí, ale smyčka se stahuje:-) Připravujeme další trestní oznámení, tentokrát již na konkrétní osoby! Budete i nadále informováni.

Držme si palce. Most nedáme!

Martin J. Kadrman
viceprezident

Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kutlurního dědictví Čr
Karolíny Světlé 5
110 00 Praha 1
http://www.zachrante-karluv-most.cz/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments