Globální krize: Opravdu někdo tahá za nitky?

Stále častěji se člověk setkává s tvrzením,že začínající globální krize je proces, který komusi nejmenovanému přináší neuvěřitelné bohatnutí a většině obyvatel planety půjde o život. Hladem, žízní, infekcemi a hlavně válkou, na kterou jakoby všichni už netrpělivě čekali. Nebylo by už na čase spolehlivě zjistit a pojmenovat ty, kteří stojí za pádem finančních trhů?
Leccos poučného v tomto směru se lze dočíst na serveru Zvedavec od skvěle informovaného Michaela Chossudovského i z velmi poučné analýzy rovněž na tomto serveru. 30 let budování globalizační pyramidy, během něhož byla nenávratně ztracena funkce peněz jako míry hodnot, a jak nejen američtí střádalové už co nevidět zjistí, i akumulační funkce coby prostředků pro život na "stará kolena", je u konce, a její definitivní zhroucení se současné vlády světa pokoušejí odkládat v čase, aby se politicky dožili svého znovuzvolení. Činí tak sliby, že stamiliardy, právě teď vytvářené pouhým klikáním myši v centrálních bankách celého světa ve státní režii, budou někdy v budoucnu uhrazeny z daní.
Vlády vyhánějí čerty pomocí ďáblů a obávám se, že tak činí proto, že opravdu účinná "medicína" je pro ty, co stojí za oponou, cosi jako svatokrádež! Přitom každý ví, že se na tom našem kulatém světě nic nemůže ztratit, zmizet beze stopy. Kam tedy zmizely výsledky práce miliard lidí na celém světě v chomoutu nadnárodních firem? K čemu je toto kolo koncentace světového kapitálu a komu má sloužit? Jsou naše vlády našimi skutečnými představiteli, nebo jen loutkami na provázcích loutkoherců, které ze svých kožených křesel řídí skuteční manageři zeměkoule?
Cosi by měly naznačit rozjíždějící se soudní procesy na základě žalob těch, kteří byli k jejich velkému překvapení zničeni konkurencí, jež ještě včera vypadala jako bratrská spolupráce. Myslím, že chyba v režii nástupu finanční krize způsobila, že se řada velkých boháčů začala cítit jako pasažéři 1. třídy na Titanicu a snažila se zachránit jak jen možno. Třeba znásobením poptávky po futures, což během pár týdnů vyvolalo neodůvodněné zvýšení ceny ropy na trojnásobek normálu a rovněž raketový vzestup cen dalších komodit. S tím probíhal zcela neuvěřitelný proces cenových pohybů zlata proti jakékoliv logice dosavadních zkušeností s chováním jeho ceny v souvislosti s hrozící válkou,depresí a pod.
V tomhle procesu si stále větší počet lidí uvědomuje, že vše běží tak, aby kromě principálů bohatství a moci neměl šanci už nikdo další.Toto vědomí se jednou nepochybně přetaví v silnou nevoli se stávajícími pořádky a budou se dít věci! A Řecko je bohužel jenom předehra.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments