Glosa k chodníkům
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/38/Jaroslav_Kubera.jpg/220px-Jaroslav_Kubera.jpgTak už zase máme ve městech ledovku, lidi padají a lámou si ruce či nohy. Už na toto téma bylo napsáno hodně, od nabubřelých slov o největším činu od doby zrušení roboty až po nevybíravým (jemně řečeno) výčitkám na adresu senárora Kubery. Tento pán byl totiž hlavním iniciátorem změny zákona, podle kterého nyní neuklízejí chodníky majitelé přilehlých nemovitostí, ale města. Lépe řečeno neuklízejí taky, protože to prostě nestihnou. K ověření této skutečnosti stačí jednoduchý výpočet: v Praze je dejme tomu dvacet tisíc domů. Ráno uklízelo chodníky dvacet tisíc lidí. Nyní vyšlou Technické služby lidí stokrát méně. Mechanizace mnoho nepomůže. Pluh těžko může jezdit mezi chodci, spěchajícími do práce a hlavně – mechanizmus v ceně stovek tisíc korun by se nikdy nezaplatil, protože by jedenáct měsíců v roce stál. Tohle přece senátor Kubera jako starosta Teplic musel vědět. Pokud mu to bylo jedno, určitě by to nemělo být lhostejné řediteli teplických Technických služeb.

V obcích to bylo ještě jednodušší, neboť domy jsou menší, tudíž ráno sníh uklízelo relativně více lidí než ve zmíněné Praze. Nyní na sníh vyjde v nejlepším případě několik nezaměstnaných.

Výsledkem jsou apely medií na lidi, aby chodníky uklízeli jako dříve a senátor Kubera, hrdý na to, jak vše krásně vymyslel.

Těžko soudit, proč to udělal – kvůli zrušení roboty určite ne. Spíš jednal jako pravicový politik ve prospěch lobby bohatých majitelů nemovitostí. Výsledek jsou neuklizené chodníky, a co je nejhorší, bolest chodců, kteří si na těch komunikacích ublížili. Ještě by měl pan senátor dohlédnout, aby všichni postižení u lékaře i v nemocnici řádně zaplatili všechny zdravotnické poplatky.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments