Gottwaldi z ODS

Bitva o hrazení poplatků darem pokračuje. Vláda brutálně tlačí bez rozhodnutí soudu na zdravotní pojišťovny, aby pokutovaly zdravotnická zařízení, která formou daru poplatek vybírají. Hejtman Rath se ohradil a pohrozil šéfům pojišťoven, že je po případné výhře ve volbách za šikanu také může vyměnit. Na to reagoval předseda senátu Sobotka a označil ho za Gottwalda. Ale v celém tom sporu se zapomíná na jeden loňský případ. Již tehdy nemocnice ve Vrchlabí nevybírala poplatky od pacientů mladších 18 let a také již tehdy vládní vrchnost nevybíravě rukama VZP tlačila na nemocnici. Jak to celé dopadlo ?
 
„Nemocnice doložila, že poplatky za pacienty do 18 let zaplatil sponzor, a proto jsme s nemocnicí správní řízení ukončili. Není důvod jí udělit pokutu, která mohla dosáhnout až 50 tisíc korun," uvedl pro Právo Horák.

 
Slova o vyhazovu byla tudíž plně na místě. A to dokonce ne až po volbách, ale už nyní. Protože jestli aktuální jednání VZP je správné a případně bude uložena pokuta, tak je naprosto nepochopitelné, proč vedení pojišťovny porušilo zákon před více než půl rokem. A pokud tehdy zákon neporušilo, tak dnes jeho chování nese všechny znaky primitivní šikany na nátlak vlády.

Převzato z blogu Modrá šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments