Hamas: „Židovská lobby“ ve Spojených státech zavinila globální finanční krizi

Palestinské militantní hnutí Hamas 7. října obvinilo „židovskou lobby“ v USA z rozdmýchání globální finanční krize.

Krize byla výsledkem „špatného vládnutí a finančního managementu a špatného bankovního systému založeného a ovládaného židovskou lobby“ sdělil ve svém prohlášení mluvčí Hamasu Fawzi Barhum.

Barhum řekl, že přes schválení záchranného plánu 700 miliard dolarů americká vláda ignoruje roli „židovské lobby, která přivedla americký bankovní a finanční sektor do tohoto stavu“. Tato lobby, řekl Barhum, „ovládá americké volby a definuje zahraniční politiku v každé nové vládní garnituře způsobem, který ji ponechává kontrolu nad americkou vládou a hospodářstvím.“ Liga proti hanobení informovala v minulém týdnu o velkém a náhlém nárůstu antisemitských textů na internetu, vztahujících se k finanční krizi, které zaplavují USA.

Židovsko-americká organizace citovala stovky e-mailů, týkajících se bankrotu investiční banky Lehman Brothers a dalších institucí postižených hypotéční krizí. Tyto zprávy obecně nadávaly na židy, některé je vinily z toho, že ovládají americkou vládu a finance jako součást „židovského světového pořádku“ a proto jsou vinni za hospodářské potíže.

Abraham H. Foxman, ředitel Ligy proti hanobení, řekl: „Víme z moderní historie, že kdykoli byl pokles světové ekonomiky, byl následován vzestupem úrovně antisemitismu a náboženského fanatismu, a to je právě to, co se teď děje.“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky