Hanba (z)radaru, hanba vládě!

Condoleeza Riceová odjela a potupná smlouva je podepsána, na stejném stole, kde byla podepsána dohoda o "dočasném" pobytu sovětských vojsk. Topolánek a jeho vláda se tímto aktem připojili do zástupu vlastizrádných a kapitulantských vlád tohoto státu, za Háchu, Beneše, Husáka. Na rozdíl od těch předchozích se však nesklonili před výhrůžkami ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Naši vládci sami, dobrovolně, z nečestných a nízkých pohnutek hodlají udělat ze suverénní a nezávislé země banánový protektorát.


Udělali to přesto, že velmi dobře vědí, že:


  • hlavním účelem základny není obrana USA ani Evropy, ale rozšíření sféry vlivu amerického impéria a zajištění závratných zisků zbrojařských firem

  • systém protiraketové obrany roztočí nové kolo zbrojení a nedůvěry mezi velmocemi

  • základna je klínem, který má zabránit další integraci Evropy a posilování mezinárodního postavení EU

  • zřízení a provoz základny nevratně naruší česko-americké vztahy a vyvolá novou vlnu antiamerikanismu

  • základna přinese nová bezpečnostní i ekonomická rizika a oprávněně proti nám popudí našeho největšího dodavatele surovin

  • neexistují věrohodné studie vlivu na životní prostředí, bezpečnost letového provozu a zdraví obyvatel

  • systém je neúčinný a ve stádiu zkoušek

  • sedmdesát procent občanů a většina poslanců v poslanecké sněmovně je proti


Pokud tedy česká a americká vláda udělaly v této situaci takový krok, musí obě vědět něco, co jim dává jistotu, že smlouva bude v parlamentu schválena. Není těžké si domyslet to, že už je shromážděn dostatek kompromitujících materiálů a peněz na úplatky.


Taktika se zřetelně rýsuje – odpůrci základny budou dehonestováni v médiích jako exponenti islámského terorismu a ruských tajných služeb, hlasováním pro radar ODS podmíní hlasování pro Lisabonskou smlouvu (bude to krásná výmluva pro „konstruktivní poslance“), smlouvy s USA budou vykresleny jako vítězství našich vyjednávačů a cesta ke světlým zítřkům.


A protože většina odpůrců radaru se rozhodla pro pasivitu, a na demonstracích se účastní několik set až tisíc lidí, nestane-li se nějaký zázrak, budeme tady mít do dvou až tří let první stálou americkou základnu v našich dějinách. A jakmile tady jednou bude, nebude žádný problém začít zvyšovat počty umístěných a hektary rozlohy. A nakonec nikomu nepřijde zvláštní, až tady těch základen bude několik a amerických vojáků tisíce.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments