Hejtmani podpoří hnutí Nenásilí a Ligu starostů proti radaru

Praha, 10.2.2009

Pozvánka na tiskovou konferenci

Kde: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Sněmovní 4, Kinosál
Kdy: Středa 11. února 2009, 14:00

Hejtmanky a hejtmani podpoří Ligu starostů proti radaru a hnutí Nenásilí v jejich aktivitách proti chystané americké radarové základně. Na tiskové konferenci vystoupí hejtmani Radko Martínek (Pardubický kraj) a Michal Hašek (Jihomoravský kraj), dále Jan Neoral (Liga starostů) a Jan Tamáš (hnutí Nenásilí). Nad událostí převzala záštitu poslankyně Anna Čurdová.

Hejtmani podpoří výpravu Ligy starostů a hnutí Nenásilí do sídla Evropského parlamentu v Bruselu, která proběhne 18. února 2009. Cílem cesty bude veřejné slyšení za účasti desítek českých starostů, zástupců hnutí Nenásilí, kampaně Evropa pro mír a členů Evropského parlamentu. Zároveň před Evropským parlamentem proběhne manifestace na podporu českému hnutí starostů i občanů proti umístění vojenské základny USA na území České republiky.

„Chceme informovat europoslance o nesouhlasu většiny obyvatel ČR s umístěním radaru a požádat evropský parlament, aby zaujal stanovisko k tomuto projektu, který vážně ohrožuje bezpečnost a jednotu Evropy,“ řekl Jan Tamáš, mluvčí hnutí Nenásilí.

Hnutí Nenásilí se zrodilo z aktivity skupiny českých humanistů v prosinci 2007. Jeho cílem je nenásilnými formami bojovat proti umístění vojenské základny USA na území České republiky a prosazování ideálů nenásilí. Hnutí vešlo do širšího povědomí zejména hladovkou Jana Tamáše a Jana Bednáře v květnu roku 2008, na ni navazující řetězovou hladovkou osobností celospolečenského života a pořádáním mezinárodních konferencí a dalších aktivit věnujících se problematice nenásilí, jaderného odzbrojování, prevenci militarizace vesmíru a stažení okupačních vojsk z cizích území. Hnutí má webové stránky www.nenasili.cz. Hnutí bývá někdy mylně zaměňováno s iniciativou Ne základnám.

Liga starostů proti radaru byla založena v srpnu 2007 a v současnosti sdružuje 53 starostů. Liga má webové stránky www.StarostoveProtiRadaru.eu.

Kontakt:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Jan Bednář, tel. 608 731 162, email: janb@volny.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments