Hledáte práci? McDonald Guantanamo je ten správný tip!

Jste bez práce a ochotni se přestěhovat? McDonald hledá pomocného manažera do jejich jediné frančízy na Kubě – náplní je servírování hamburgerů a hranolků, které někdy konzumují i rukojmí ve vězeňském táboře v zátoce Guantanamo.


Inzerát s touto nabídkou se objevil nedávno v sekci webové stránky McVirginia.com, nabízející kariéru u "Zlatých oblouků",  pod titulkem "Najdi si kariéru u McDonalda", doplněno o "Užívej výhody".


V inzerátu nebyl uveden plat, ale bylo v něm napsáno, že "kandidáti musí mít manažerské zkušenosti z restauračního provozu, musí vlastnit pas Spojených států a být ochoten odcestovat na Kubu.


Dalšími uvedenými stimulačními podněty bylo zaplacení poloviny nájemného a možnost daňového ráje v případě celoročního trvalého pobytu.


Vypadá to, že pro tuto práci, která vyžaduje, aby zájemce pracoval na základně o velikosti 45 čtverečních mil s téměř 6 tisíci obyvateli, není třeba žádné bezpečnostní prověrky.


Mezi zákazníky patří námořníci a jejich rodiny, zajatí teroristé (při posledním sčítání jich napočítali 215), k tomu jejich stráže a rovněž také stovky zahraničních dělníků – Jamajčanů a Filipínců.


Tato restaurace byla otevřena od roku 1986 a je nezávisle vlastněna a provozována jako franšíza firmy McDonald, napsala v e-mailu mluvčí společnosti McDonald Danya Proud z Oak Brook v Illinois.


Zmrazené hranolky a hamburgery jsou dopravovány přepychovou lodí z Jacksonville na Floridě. Podle velitele vězeňské základny v počátcích dovolovali vyšetřovatelům, aby přinesli Big Mac a hranolky vězňům jako pobídku ke spolupráci – byl to přátelský, vlídný přístup místo ječivé a hlasité hudby, která neustále vyřvávala, aby zlomila podezřelé a zatvrzelé bojovníky Al-Káidy.


Teď, když je cílem místo vyklidit, vězni jsou souzeni a separováni v odděleném táboře Iguana, lze si objednané jídlo vzít s sebou, když je stráže přinesou.


"V sekci pracovních nabídek je uvedeno, že tato restaurace se nachází na námořní základně Spojených států amerických na Kubě, a přesně tam se také nachází," prohlásila slečna Proudová z McDonald.


Kolik lidí se na tuto pozici přihlásilo?


Mluvčí se nevyjádřila.


Převzato z McClatchy

 


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments