Hnutí Nenásilí: A teď odzbrojme!

Milí přátelé,

po pádu české vlády a po Obamově návštěvě v Praze nabraly naše aktivity nový směr. Téma radaru budeme stále sledovat, ale chtěli bychom se zaměřit obecněji na téma odzbrojení. Jsme rádi, že prezident Spojených států Obama ve svém pražském projevu deklaroval vůli k jadernému odzbrojení. Jak víte, globální jaderné odzbrojení je naším prioritním tématem a také jedním z nejdůležitějších požadavků Světového pochodu za mír a nenásilí.

VIDEO: OBAMA V PRAZE
Během Obamovy návštěvy jsme provedli několik nenásilných akcí, které byly zaměřeny na podporu Obamových návrhů na odzbrojení a zároveň vyzývaly ke zrušení plánů vybudovat systém Hvězdných válek, jehož součástí měl být radar v Brdech. Naše právo svobodně demonstrovat bylo ale potlačeno, když policie odmítla vpustit nenásilný průvod na místo, které bylo ostatním občanům volně přístupné. Sestřih akcí 4. a 5. května na videu »

VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU
Snažíme se využít všech možných cest k obrácení situace ve světě směrem k nenásilí, míru a odzbrojení. Proto jsme se rozhodli kandidovat do Evropského parlamentu v nadcházejících volbách, které proběhnou 5. a 6. června. Informace o kandidátech a programu Humanistické strany najdete na www.humanistickastrana.cz.
Chtěli bychom vás požádat o pomoc při obsazování volebních komisí, které v každém volebním okrsku dohlížejí na to, aby volby proběhly regulérně a hlasy byly řádně sečteny. Účastnit se můžete kdekoliv (nejen v místě bydliště) a za dvoudenní práci ve volební komisi dostanete odměnu 1300 Kč. Pokud byste chtěli být nominováni, zaregistrujte se na webu nejpozději do neděle 3. května včetně.

Na podzim pravděpodobně proběhnou další – předčasné – volby do Poslanecké sněmovny. Obrovská část lidí nemá koho volit, a proto nejde vůbec k vobám nebo volí „menší zlo“. Tento pasivní postoj však nemůže přinést změnu, kterou tak nezbytně potřebujeme. Pojďme se společně pokusit nabídnout novou, lidskou alternativu! Vytvořit společnost bez násilí je velká výzva, se společnou vírou a úsilím ji však zvládneme naplnit. Kandidujte s námi, nebo se přihlašte, že chcete dostávat informace o aktivitách Humanistické strany. Tento mailinglist bude dále sloužit jen pro aktivity hnutí Nenásilí.

SKONČILA ŘETĚZOVÁ HLADOVKA
Na konci března, po pádu vlády a odložení radaru „k ledu“ jsme se rozhodli ukončit řetězovou hladovku, jejíž požadavek „odložit jednání o radaru na rok“ byl splněn. A to i díky každému z 301 účastníků tohoto protestu. Děkujeme. Více zde »

SVĚTOVÝ POCHOD ZA MÍR A NENÁSILÍ
Po celém světě pokračují přípravy na Světový pochod. Připojily se další osobnosti jako například zpěvák Bryan Adams, argentinská prezidentka Cristina Fernandez, bývalý prezident USA Jimmy Carter a dokonce první celý stát, Guatemalská republika (další podporující »). Několik českých osobností již natočilo video-vzkazy: Jana Švandová, Milan Šteindler a David Vávra nebo Čankišou.

VIDEO Z BRUSELU
Sestřih z únorové výpravy do Bruselu v angličtině si můžete pustit na videu »

Přejeme vám pěkné jarní dny,

za všechny z hnutí Nenásilí
Jan Bednář a Jan Tamáš

www.nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments