Hnutí Nenásilí uvítá Obamu podporou odzbrojení a žádostí o zrušení radaru

Praha, 3.4.2009


O víkendu 4. a 5. dubna, při příležitosti návštěvy Baracka Obamy v České republice, jejíž součástí bude mimo jiné zásadní projev o nešíření jaderných zbraní, připravuje hnutí Nenásilí hned několik nenásilných akcí. Ty se ponesou v duchu podpory návrhů na odzbrojení a žádosti o zastavení projektu raketového deštníku ve střední Evropě.


V sobotu ve 12 hodin symbolicky uvítáme Obamu obřím vizuálním vzkazem v centru Prahy, s Hradčany za zády.


V neděli budeme přítomni při projevu na Hradčanském náměstí, kde mezi 9. a 10. hodinou v Nerudově ulici sestavíme netradiční živý nápis. V 11 hodin potom z Můstku vyjde pochod „Neviditelných“, kteří projdou centrem Prahy a budou upozorňovat na to, že ve skutečné demokracii by vlády měly reflektovat názor občanů. „70 procent Čechů, kteří nechtějí radar, je neviditelných, stejně tak jako 99 procent lidí na světě, kteří si nepřejí války,“ vysvětluje mluvčí hnutí Nenásilí Jan Tamáš.


„Minulý týden jsme odeslali Obamovi dopis, v němž jsme vyjádřili podporu jeho návrhům na odzbrojování a požádali jsme jej, aby zrušil plány na výstavbu vojenské základny v České republice,“ říká Jan Bednář z hnutí Nenásilí, „ve stejném duchu se ponesou i všechny víkendové akce.“


Informace pro novináře:


Sobota    12:00    Žofín (u mostu):    Vizuální vzkaz s Hradčany za zády

Současně proběhne Tisková konference hnutí Nenásilí


Neděle    9:00    Nerudova ulice:    Netradiční živý nápis z lidských těl


Neděle    11:00    Můstek, Praha 1:    Průvod „Neviditelných“


Hnutí Nenásilí se zrodilo z aktivity skupiny českých humanistů v prosinci 2007. Jeho cílem je nenásilnými formami bojovat proti umístění vojenské základny USA na území České republiky a prosazování ideálů nenásilí. Hnutí vešlo do širšího povědomí zejména hladovkou Jana Tamáše a Jana Bednáře v květnu 2008, na ní navazující řetězovou hladovkou osobností celospolečenského života a pořádáním mezinárodních konferencí a dalších aktivit věnujících se problematice nenásilí, jaderného odzbrojování, prevenci militarizace vesmíru a stažení okupačních vojsk z cizích území. Hnutí bývá někdy mylně zaměňováno s iniciativou Ne základnám.


Kontakt:

Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz

Jan Bednář, tel. 608 731 162, email: jan.bednar@nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments