Hoďte na něj síť!

Mirek "Bilak" Topolánek se asi definitivně zbláznil. Poté co americká administrativa přehodnotila plány na rozvoj protiraketové obrany, vystoupil s projevem, kde kromě již klasického, ale mírně monotematického pláče, jak mu rozšlápli bábovičky během předsednictví EU, začal vysvětlovat, že to prý naše nestabilita (správný modrák okamžitě ví, že je za tím arcilotr Jiří Paroubek) dala Američanům pretext ke změně postoje. Ba dokonce tvrdil, že to Spojené státy porušily psanou smlouvu.


Náš exfűhrer zapomíná na pár drobnůstek. Papír, který on a jiní Quislingové podporovali, nebyl schválen. Možná jeho chodící srajtofle Bormann neměla dostatek šustivých argumentů, možná šlo jen o vrozenou zbabělost chlapa s gulama, kterou celkem úspěšně skrývá za hrubost a primitivní silácká gesta, ale to ODS zde dva roky vládla a dohodu mohla nechat projít Poslaneckou sněmovnou. Nestalo se tak, a proto o porušení jakékoliv psané smlouvy nemůže být řeč.


Stejně nesmyslnou hodnotu mají i jeho spekulace ohledně toho, jak prý na vině je naše nestabilita. Mohli bychom o tom alespoň trošku přemýšlet za předpokladu, že by se nové rozhodnutí týkalo jen České republiky (a také za druhého předpokladu, že bychom byli dostatečně sebevědomí a věřili tomu, že hlavní město Jugoslávie neboli Československo, je největší starostí amerických stratégů, politiků a ekonomů). Jenže k velkému smutku všech paroubkobijců, jde o novou koncepci protiraketové obrany, a rozhodnutí postihlo i Polsko s velmi stabilní vládou, které předcházela jiná, také silně proradarová. A nad tím vším jim tam bdí a bděl prezident Kaczynski, který také podobně jako politici naší bývalé vládní koalice oklepává hnědý a silně zavánějící nános z vlasů.


Pan Topolánek by se příště měl zbavit své pózy egocentrického mučedníka a rozhlédnout se kolem sebe. Bude potom působit jako trochu menší hlupák, než jakým je ve skutečnosti. A také by neměl zapomínat (a ať si k sobě přibere hlavně kolegu Vidíma) na dříve mediálně sugerované, že proti nápadům vycházejícím z Bílého domu jsou pouze primitivní postkomunističtí antiamerikanisté (a k tomu důchodci, chudáci a nevzdělanci).

 

Převzato z blogu Modrá šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments