Hoďte už na něj síť!

"Důvodem, proč se musím vrátit do Prahy, jsou bezprecedentní obstrukce socialistů, kterým čelíme po celou dobu předsednictví. Že vláda bude v demisi, předsednictví určitě neohrozí. To, že socialisté nevzali na vědomí, že ČR předsedá Evropské radě, že odmítají základní úroveň spolupráce, nejvíc poškozuje právě sociální demokracii. Předsednictví by tím utrpět nemělo," řekl na úvod svého proslovu k europoslancům Topolánek. (Novinky)

A poté se rozmáchl, po celém světě. Kritizoval masivní výdaje americké vlády na stabilizaci finančních trhů a oživení konjunktury a označil je za další destabilizaci ekonomiky a cestu do pekel.

 

Přehrajme si výchozí pozici: úřadující předseda Evropské rady, který doma ztratil důvěru parlamentu, tato napůl chromá česká husička, tahá vnitropolitické problémy na evropské reprezentativní fórum, žaluje jak malý harant, a pak označí opatření americké vlády za cestu do pekel, čím ji těžce poškozuje v očích světové veřejnosti, protože tato slova pronáší nikoliv jako bezvýznamný, politicky oslabený český premiér, ale jako momentální (bohužel) šéf mocné Evropské unie.

 

A teď to nejpodstatnější: poté, co takto skrze váhu svého dočasného úřadu poškodil Američany, má se stát hostitelem pražského summitu EU/USA. Do jaké asi pozice se tenhle těžce deklasovaný politik svým neuváženým křupanstvím sám vmanévroval?

 

Samozřejmě, že si tohle Evropa nenechá líbit: předseda mocné frakce sociálně demokratických stran Evropy v EP Martin Schulz vytkl Topolánkovi toto chování jako těžkou politickou chybu (FAZ) a obvinil ho: „Vy nereprezentujete Radu Evropy, vy reprezentujete sám sebe."

 

No, vytkl… on na Topolánka spíše řval, jako mistr na učně.

 

A jak se díky zahraničně politické neschopnosti a jelimánkovství ODS dále zhoršuje situace ČR v zahraničí, o tom svědčí výrok předsedy zahraničního výboru Spolkového sněmu (Bundestag) Ruprechta Polenze (CDU, tedy pravicová strana), že si neumí představit, jak naprostá většina zemí, které jsou pro reformní lisabonskou smlouvu, by ji nakonec nechala ztroskotat na stanovisku dvou nebo tří zemí.

 

A tohle je další reakce: „List The Times napsal, že český premiér zničil naděje britského premiéra Gordona Browna na jednotný postup Evropské unie na summitu G20 příští týden v Londýně a zastínil Brownovo vystoupení v New Yorku. Když se britský premiér v New Yorku vyslovil pro celosvětový fiskální a měnový impulz, Mirek Topolánek ohromil europoslance ve Štrasburku, uvedl konzervativní list." (Novinky)

 

Snad by se mohli politici ODS (vedle pobírání tučných darů) informovat u podnikatelů, co by asi znamenalo postavit tuto zemi mimo evropské společenství. Zeptejte se jich, naši a Vašíkovi furianti, než budete voláni k odpovědnosti za těžké zahraničně politické důsledky pro náš stát.

 

A jak už se na nás dívají evropští občané? Tady je jeden hlas z diskuze pod článkem FAZ: „… a poté, co jsem si vyslechl Topolánkovu řeč, nepokládám ho za kvalifikovaného (zastupovat Evropu). Důvěřuji reprezentativnímu, byť i velmi nepřímému systému více, než (současnému) systému, ve kterém může každou sezónu reprezentovat Evropu Berlusconi nebo Topolánek. Vnitřní politika malého státu, jakým je Česká republika, nemůže Evropu zdržovat od toho, aby řešila svoje problémy. Proto prosím, ratifikujme Lisabonskou smlouvu. A pokud to s Irskem a Českem nepůjde, tak prosím bez nich.
Převzato z autorova blogu.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments