Homo Pepíček nesapiens prdlavý

„Zas jeden rok ten tam," parafrázuji. Je to škoda? Nebo zaplaťpánbu? Byl špatný nebo dobrý? Takový nebo makový?

Vždyť je to jedno.

Lidé jak na běžícím pásu páchají ty nejhrůznější zhovadilosti. Individuálně i skupinově, ba i celostátně a celoplanetárně. Globálně. Ani všechny sopky na světě by nemohly dát dohromady tak gigantickou erupci hlouposti a zlovolnosti, jakou dnes a denně produkuje homo nesapiens. A v této pro lidstvo chronické situaci přece nelze říkat: „Ano, velitel koncentračního tábora … (dosaďte si libovolné místo a čas) sice je odporný sadista a masový vrah, ale uniformu měl vždy vzorně nažehlenou, holínky nablýskané a láskyplně pečoval o svého dobrmana."

Pěknej začátek, takovej optimistickej.

Určitě jste se teď naježili, takle se přece nemůže paušalizovat, vždyť náš Pepíček (3) je roztomilé děťátko a na svět se dívá optimisticky.

Jo? A jak víte, že nevychováváte budoucího lagerkommandanta?

Nechme toho. Před pár hodinami předvedlo lidstvo další periodický důkaz své celoplanetární debility, slavení příchodu nového roku. Jenom Němci vyprdlali do vzduchu zábavnou pyrotechniku v hodnotě 110 milionů euro, tedy něco ke třem miliardám korun. Protože tohle je statistický údaj německého maloobchodu, můžeme směle odhadnout, při započtení nákupu rachejtlí v podřadnějších a levných sousedních zemích a s přihlédnutím k černému trhu, že jenom Teutoni vyhodili v první hodině nového roku (naprosto bezvýznamný okamžik, stejně důležitý, jako jakákoliv jiná vteřina či hodina v roce) do vzduchu a z okna okolo šesti miliard korun. To je panečku prachů, ve vzduchu. Nebo v prdeli?

Jestliže výskyt lidského druhu na planetě má esenciálně, ze samé podstaty špatný, evidentně destruktivní charakter a povahu (a oteplování je problém za desetinnou čárkou), pak je zbytečné zabývat se pepíčkovskými margináliemi, jak už nahoře konstatováno.

Vypadá to, že jsem se na ten Nový rok nějak špatně vyspal.

Není divu, prdlali tady až do rána a pořád jsem se budil.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky