Hospodářská krize v USA: Katastrofální vývoj na trhu práce
Drsné údaje, které přišly z oficiálních zdrojů minulý týden, potvrdily podezření, že situace na trhu práce v USA se stala neřešitelnou katastrofou. V prosinci ztratilo v USA práci podle oficiálních údajů 524 000 pracovníků.

 

Skutečnost překonává nejhorší noční můry odborníků z doby před několika měsíci – nejvyšší oficiálně udávaná míra nezaměstnanosti od roku 1993, nejméně odpracovaných hodin za týden od roku 1964, nejvíce ztracených pracovních míst od roku 1945!

 

Nezaměstnanost je aktuálně 13,5 procenta – přibližně dvojnásobek úzce definované oficiální míry nezaměstnanosti – pokud započteme i ty, kteří se vzdali hledání práce a ty, kteří byli přinuceni vzít práci na částečný úvazek.

 

Nezaměstnanost se zvětšuje rychlostí valící se sněhové koule. Propouštění způsobuje omezování spotřeby a omezování spotřeby znamená další propouštění – klasický zvrácený cyklus, jehož hybnost se neustále zvyšuje.

 

Nezaměstnanost nám i v lednu zasazuje těžké údery! Nová, ještě větší vlna propouštění, která byla přibrzděna prosincovými dovolenými, nás zasahuje právě v tuto chvíli.

 

Takže pokud si myslíte, že zveřejněná míra registrované nezaměstnanosti ve výši 7,2 procenta je šokující, počkejte si na to, co právě přichází.

 

Miliony pracovních míst budou zrušeny. A v té samé době budou američtí důchodci trpět všeobecným poklesem příjmů z jejich investic. A lidé ze všech společenských vrstev se budou usilovat a rvát, aby nahradili tyto ztráty.

 

Podle údajů společnosti MaM

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments