Hovado Kalousek

Že je Miroslav Kalousek, nekorunovaný předseda TOP09, hajzl s minulostí mafiána, je myslím všeobecně známá věc (že to některým imponuje a mají jej proto za hrdinu, je věc druhá). Jak ovšem nejnověji ukázala zchytralá kampaň s fiktivními složenkami za státní dluh, je Kalousek nádavkem ještě nebetyčné hovado, škodná, která spíše než do parlamentu patří do kriminálu. Nejde ani tak o to, že připomíná státní dluh a jeho podíl na hlavu (zvláštní, jaký zájem o státní dluh najednou vykazuje dlouholetý vládní poslanec a bývalý ministr financí), jako o to, že závažný celospolečenský problém zneužívá k vlastnímu zviditelnění se a především o formu, kterou zvolil.

Nikdo není povinen sledovat TV a číst noviny aby věděl, že nějaký Kalousek chce spamovat občany fiktivní složenkou na úhradu státního dluhu, která navíc na první pohled vypadá jako pravá. To mu opravdu nedošlo, že tím řadu lidí, zejména starších, může vyděsit, nebo je mu to jedno? Kdo se uchází o veřejnou funkci, neměl by si zahrávat s lidmi. Následky Kalouskovy bezohledné „mise pravdy" jsou totiž drastické:

Důchodkyně skončila v péči psychiatra kvůli Kalouskově složence: „Fiktivní složenku se státním dluhem přepočítaným na jednoho člověka, kterou v rámci kampaně rozesílá TOP 09, nevzala jako vtip sedmasedmdesátiletá matka Jaroslava Navrátila z Vrčeně na Nepomucku a další senioři. Jaroslav Navrátil je vzteky bez sebe z toho, jaké trauma připravili politici jeho matce. Žena šla ve čtvrtek ráno jako každý den vybrat poštovní schránku. ‚Vrátila se s dopisem a složenkou na 121 tisíc korun a celá se rozklepala. Opakovala stále dokola, že nic neprovedla, že na nás přijde exekutor a přijdeme o barák. Víte, jaká je doba, tihle lidi mají opravdu strach,‘ líčil Navrátil."

Kalouskův problém: Složenka si vyžádala první oběť:  „Předvolební trik TOP 09 má první oběť na životě. Pětaosmdesátiletá paní dostala infarkt poté, co si přečetla, že by měla zaplatit 121 tisíc korun.  Převážně staří lidé nejsou schopni pochopit, že se nejedná o regulérní složenku, ale jen předvolební úskok TOP 09. (…) ‚Napadám to obecně. Mám právní poradnu, radím bezplatně lidem. A volalo mi snad deset lidí – pane doktore, mohli bychom se objednat, my jsme nic neprovedli, my jsme zadlužení,‘ popsal pro Prvnizpravy.cz právník Jan Rytíř. ‚Jsou to důchodci, lidé nad sedmdesát let. Ti to nejsou schopni rozlišit. Je to natolik realistické, že v první chvíli je napadne – exekuce nebo chudobinec a podobně,‘ vysvětlil právník."

Co by se muselo stát, aby Kalousek přiznal chybu a omluvil se? Obávám se, že nic takového neexistuje. Kalousek patří mezi lidi, kteří se zásadně neomlouvají, protože zásadně nechybují. Jsou tak nějak jaksi „lepší". Vždyť Kalousek svoji sprosťárnu ještě hájí nejapnými výmluvami, jako že nám je „špatně z pravdy." Nikoliv, pane Kalousku, není nám špatně z pravdy, kterou známe. Je nám špatně z vás, z vaší blbosti a z vaší podlosti.

Nejsme však proti Kalouskovi bezmocní. I po odečtení přímého fyzického násilí zbývá řada možností, například vrátit složenku odesílateli (samozřejmě nevyplaceně), nebo ta nejjednodušší a nejúčinnější zároveň: nevolit TOP09, ať pánové za svoji zpupnost zaplatí. Pokud lidé jako Kalousek zmizí z politiky, bude mnohem snazší dostat státní dluh pod kontrolou.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments