Humanistická strana: Stará fraška v nových kulisách
Před třemi lety několik hodin po získání důvěry oznámila Topolánkova vláda záměr vlády USA umístit na českém území prvky protiraketové obrany a poté udělala vše, aby se tento dvoustranný projekt pokusila protlačit navzdory názoru většiny české veřejnosti a parlamentní opozice.

 

Dnes, tři roky poté, jsme ve stejné situaci, ve stejných kulisách. Opět se nám za nejasných okolností ze strany USA „nabízí“ jakési „Centrum včasného varování“, premiér Nečas cosi koktá o „administrativním zařízení“, neví, zda u toho bude americká obsluha, prý to bude dvoustranný projekt, který se pak stane součástí protiraketové obrany NATO. Vrcholem mlžení je Nečasovo tvrzení, že věc nebude vyžadovat nového smluvního ujednání mezi ČR a USA!

 

Je neuvěřitelným cynismem, že tato vláda, která ještě ani nezískala důvěru českého Parlamentu, opakovaně hraje roli trojského koně bezpečnostním zájmům jiné země. Ať už existuje tajná úmluva mezi touto českou garniturou a americkou administrativou nebo je vláda opět stavěna před hotovou věc a pouze ve své proamerické servilitě sráží podpatky, není až tak podstatné.

Zásadní je to, že opět reálně hrozí pokus tohoto politického establishmentu „propašovat“ na české území cizí vojenskou přítomnost při pošlapání všech demokratických schvalovacích procedur včetně té nejdůležitější – souhlasu občanů této země.

Hlavním smyslem celého projektu je zjevně vojenská přítomnost USA v ČR, nikoliv obrana před reálnou hrozbou. USA by totiž zmiňované "kanceláře" mohly daleko snadněji, rychleji a levněji umístit na kterékoliv jiné ze svých desítek stávajících vojenských základen rozmístěných po Evropě. Skutečnost, že si pro tento projekt vybraly právě ČR je jasným důkazem, že jde o prosazování svých vojenských, politických i hospodářských zájmů na úkor zájmů občanů této země a bez jejich souhlasu.

 

O Humanistické straně

Humanistická strana byla založena v roce 1996 a pod názvem Humanistická aliance působila na místní i celostátní úrovni až do roku 2005. Spolupracuje s Humanistickými stranami v desítkách zemí světa a v ČR se účastní voleb na všech úrovních. Hlavními návrhy HS jsou přímá demokracie, dodržování lidských práv všech obyvatel ČR včetně práva na zdraví, vzdělání a práci a prosazování nenásilí jako způsobu řešení všech konfliktů.

Kontakt: info@humanistickastrana.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments