Humoristické listy ODS

Humor je radost. A ten humor povedený je hodný k oživení dlouhých zimních večerů. Poslední perličkou, která nepřestane bavit, je určite volební inzerát ODS. Čtenář čte pěkně od levého horního rohu. Tam stojí partička zelenáčů v pubertě, přičemž jeden se tváří, že ví, co chce studovat, a má jasno, že socky do jeho ulice nepatří. Okolo něj postávají holčička, co právě přišla z diskotéky a chlapeček, který zrovna típnul své druhé cigáro. A nad tou svatou trojicí svítí heslo "NECHCEME ostudu v Evropě".

A jak byste se děti zlaté té ostudě chtěli vyhnout?


Pomocí pana shit-gas-hell Topolánka? Pomocí pana Nečase, proti jehož návrhu při zasedání rady ministru hlasovali všichni přítomní ministři? Prý tím trhnul rekord…


Další zásah do černého je v pravém horním rohu inzerátu. Amorfní dáma s amorfním pánem se amorfně drží jako papundeklove figuríny a nad nimi stojí jak vytesáno do kamene: "NECHCEME ztratit práci". Fajn. Díky ekonomickým veličinám ve vládě, které tak dlouho čarovaly, az vyčarovaly maximální dosud známý deficit, nemáme pořádný systém brzdící krachy firem z důvodu krize. Krize, která podle čarodějů dobrodějů z ODS ještě v prosinci měla naši kotlinu minout nejspíš z důvodu té pravé vlády, ale hned v lednu udeřila, nejspíš z důvodu Paroubkovy neurvalosti. A tak budeme volit ODS, protože nechceme ztratit práci za týden, ale už zítra. Humor, z něhož mrazí.


A jde do tuhého, na řadě jsou podprahové vzkazy pro zbytky soucitu se slabšími z nás. Celkem normální rodinka, tentokrát vypadající jako originál. Dcerka v taťkově náručí a mamka s pupkem. Jedna radost. A nad tím na věčné časy heslo pravé strany, pravé pravdy pro pravé vzdělané, soběstačné, krásné a jednou jistojistě i bohaté. A to heslo zní: "NECHCEME zadlužení našich dětí". Fuj, jaký mrzký zločin. Dluh je krádež majetku našich dětí a jen Ti ďáblové levičáci zadlužují, my praví ne. A když už, tak za to může Paroubek. Co na tom, že pravicová koncepce vsugerovaná do myslí lidu na začátku devadesátých let stála miliardy na ekonomických ztrátách, a teď za ni ještě budeme platit pokračujícím rozpadem přirozených vazeb společnosti. Oni vpravo nejsou komunisti, nedělají dluhy a jsou pro demokracii bez přívlastků. Kdo říká něco jiného, dostane do papule nebo ho protáhneme žumpou denního svobodného tisku.


Korunu všemu humoru dává poslední oddíl, žel smích přechází a smějí se jen Ti ne zcela zasvěcení. Nad párem v duchodovém věku svítí do světa: "NECHCEME chaos ve zdravotnictvi". Podle posledních průzkumů právě tento druh humoru na voliče zabírá. Přátelé, kapesníky z kapes a slzy nenechat padat na zem. Jestli ani tohle někoho neodradí od volby ODS, nezbývá, než nad ním zaplakat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments