Husákova pomsta II

V první Husákově pomstě jsem neuvedl jedno srovnání. Poté, co se okolo roku 1974 to národní neštěstí vybalilo z placenty, měli tehdejší plátci daní k dispozici jednoduché řešení (úplně stejné, jaké vůči důchodcům skrytě uplatňuje národní neštěstí dnes, když už dospělo): nedávat jim najíst, nestarat se o ně a neposkytovat zdravotní péči. A ono by jich o něco ubylo, takže bychom si my, tehdejší plátci, mohli vícekrát vyjet do Bulharska.

Neudělali jsme to, uskrovnili se, a byla to zřejmá chyba, neboť tohle ten zachráněný balast v diskuzi pod mým článkem  píše dnes: „… fotři, jako jste Vy – zdegenerované kreatury, slintající po moci a kariéře, bývalí komunisti, tedy vrazi a zloději. … eurosocialistická lůza, která tuto zemi nenávratně pohřbívá – bude dlouho trvat, než se společnost zbaví malomyslných agresorů, jako jste Vy. … Nejprve jsem nevěděl, jestli mám na toho pitomce autora reagovat. … jste ve většině případů byli banda zbabělých komunistů s IQ houpacího koně. Na závěr bych dodal, že dokud nevychcípá bolševická lůza, včetně Vás, tak se nikam nepohnem."

Když se některý diskutující jeví jako vzteklý ratlík bez jakéhokoliv přínosu k projednávané věci, jsem na něj – zničeho nic – po zednicku hrubý. Někteří se urazí a zmlknou, odejdou, což je v podstatě cílem celé akce, jiní (a tenhle byl obzvlášť obtížným exemplářem) vytrvají a ondí se do bezvědomí. Potom dlužno je ignorovat, když už tady nelze banovat nebo mazat.

Proto jsem frikulína oslovil takto: „… co, blbéčku? Neumíš psát, neumíš číst, nechápeš nejjednodušší souvislosti, asi by bylo nejlepší, kdyby ses skutečně zahrabal."

A on odpověděl naprosto světově: „Zde je vidět Vaše arogance, já jsem Vám netykal, a ani nebudu, protože mám úctu k starším, Vy impotente… Vy degenku."

No řekněte, není roztomilej? Tohodle by byla chyba utratit hned po narození. Vždyť ještě mohl říci: „Já jsem totiž na rozdíl od vás slušnej, vy starej č…..!" Smál jsem se ještě dlouho, takovej hloupatej blbéček.

Husákovský produkt ale vyprodukoval i tuto větu: „Autor, nejen že uráží naši generaci, ale také záměrně lže."

Pominu neobratnost a chyby ve vyjadřování, uťal se navíc i v logice; cožpak je možné lhát nezáměrně? Ale hlavně: v čem jsem lhal, které moje tvrzení z článku je nepravdivé, to se už nenamáhal uvést, a to přičinil celkem třináct „příspěvků". A přesně toto je pro Husákovy pomsty typické. Po vzoru politiků ODS se domnívají, že mohou něco tvrdit, ale důkazy a podpůrné argumenty pro svá tvrzení nepřinesou. Prohlášení, pokud možno patetické, nahrazuje těmhle podinteligentům důkazy.

Jiný exemplář: „Chci v ČR platit univerzitní školné. Chci, aby byla u moci v ČR silná vláda

Jsem student VŠ a když vidím, jak českým studentům chybí motivace ke studiu, přivítal bych poplatky a moc rád bych je sám platil," píše čtenář BL Jaroslav Moravec. Všimněte si: co opravňuje tohle pískle, aby vyřvávalo do světa „chci a chci a chci!"? Ještě by se mohl začít válet po zemi a kopat okolo sebe. Zde samozřejmě zoufale chybí včas (tj. v mládí) odborně podaná přesdržka. Ale vysokoškolák, a opět dělá zcela zásadní chyby, schází mu logické myšlení: jak asi zvedne potomkům z lepších rodin studijní morálku školné, když je za ně zacáluje fotr? U studentů ze sociálně slabých rodin pak školné bude buďto nepřekonatelnou překážkou, nebo vytvoří špatné podmínky pro studium, když si budou muset místo osvojování poznatků přivydělávat brigádami.

A další, který mě přímo oslovil, v diskuzi pod článkem Všichni občanští demokraté berou: „… Také jistě máte zálusk na 13.důchod…nezapomeňte však, že je to mimo jiné i z mých daní a že mě to neskutečně sere!!!"

Sházet ze skály jsme je měli…
 
Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz
 
Foto: zdroj
 
Jiří X. Doležal: Podivný stud

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments