Husí téma pokračuje aneb Hrr na Babiše

Husí téma nás neopustilo ani po tradičním svatomartinském hodování. Alespoň podle hlasitého kejhání mnoha potrefených hus na české politické pavlači to tak vypadá. Jde o reakci na nedělní televizní vystoupení podnikatele Andreje Babiše.


Svým expresivním způsobem trefně popsal alarmující poměry v naší zemi. Nejbizarnější komentář jeho argumentů předvedl internetový „předseda“ véček Radek John. Nereagoval na velmi ostrou kritiku své „strany“, nýbrž se odklonil od tématu a zaútočil na jeden jediný výrok pana Babiše, kterému pak jen dofabuloval ďábelskou konstrukci. Přesně podle fízlovských pouček – nejprve vyrob nepříteli dehonestující nálepku a pak si do něj kopni.


Pan Babiš neřekl nic jiného, než to, že někteří Němci o Češích říkají, že jsou jako cyklisti, tedy – ohnou záda a šlapou. Chápu, že se to špatně poslouchá, ale bohužel to tak často bývá. Filmař, spisovatel, televizní pop star a příležitostný „politik“ John tvrdí, že je to výrok Adolfa Hitlera a tudíž…. – bacha na Babiše! Opět vedle. Pravdou je, že se tento výrok traduje již od dob Protektorátu a bývá přisuzován Reinhardu Heydrichovi.


Naposledy jsem jej s velkou lítostí slyšel od jednoho přítele z Hamburku, který se divil tomu, co všechno u nás politické reprezentaci státu projde. Argumentoval tím, že u nich nedávno odstoupil ministr obrany jenom proto, že použil služební letadlo pro soukromé účely. Dovedete si to představit u nás? Kdo by pak zůstal ve vládě a v parlamentu?


Můj německý přítel se ptal i na dlouhé vyšetřování švýcarské prokuratury a nechápavě kroutil hlavou. Stále mi kladl otázku: „Tobě a vám to nevadí?“ „Co dělají vaše média, vaši policisté, státní zástupci, soudci?“ Dokonce použil i to, že se někteří zahraniční investoři začínají ČR vyhýbat z obavy, že by se mohli stát obětí korupce, nevymahatelnosti práva a nevyzpytatelných pravidel hry.


A na závěr mi řekl – „Víš, oni si dovolí jenom tolik, kolik jim dovolí lidé“. Tak teď už můžeme čekat na to, až se bojem proti korupci začnou ohánět bezvýhradně všichni dnešní vládci a třeba vymyslí i inovaci ve stylu, když neukradneš, tak tě odměníme, samozřejmě z erárního, a na to bude potřeba dalších peněz od lidí. Pane Johne, dejte si trochu husy a vaše oblíbené červené. Třeba se vám zlepší nálada a klesne krevní tlak. Miloš Zeman před časem napsal knihu s názvem „Jak jsem se mýlil“, možná jednou napíšete podobnou a mohla by mít titul:„Jak jsem sloužil a mystifikoval“.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments