Hvězdná pěchota české politiky

Zavirovat českou politiku intelektem? Sháním dobrého hackera. Nevíte o nějakém?

The Star Was Born se kdysi jmenoval hudební film se Streisandovou a Kristofersonem. Zrodila se hvězda… Tou hvězdou se před časem stal Jiří Čunek – „rychlý člunek české politiky“. Nejde mi o něj. Je jen produktem žalostné úrovně českého politického života.

Nepřináším žádné nové důkazy proti tomuto muži, jehož politická dráha se určitě jednou stane studijním materiálem, respektuji KDU-ČSL ve stávajícím politickém spektru.

Nemám rád nepřizpůsobivé občany, kteří mě štvou, dotýkají se mě, znepokojují mě, ohrožují mě a nenechávají mě žít. V tom jsme asi s panem Čunkem zajedno. Tehdy po zjevení jeho hvězdy na politickém nebi jsem si říkal, že je to asi opravdu jen člunek, který voda přinesla a zase rychle odnese, muž jednoho osudového rozhodnutí, které mu přinese jeho pět minut diskutabilní slávy. Že je to produkt politické Superstar a možná rovnou i důstojník Hvězdné pěchoty české politiky.

Karikatura osvíceného politika se zjevila na celostátním politickém nebi díky své razanci a nebojácnosti udělat nepopulární rozhodnutí, prosadit ho a stát si za ním (připomínám: nepřizpůsobiví občané). To určitě regionálního politika, jedná-li ve shodě se svými voliči, šlechtí. Ale co dál? Právě tohle rozhodnutí ho tehdy vyneslo z regionu bleskově do čela strany. Bleskem se dostal do velmi úzké skupiny, která rozhoduje o budoucnosti této republiky! O tobě a o mně.

O čem svědčil jeho strmý vzestup? Co nám napověděl o straně, které skokem začal předsedat? Jak nesebevědomé členy musela mít, když se tehdy nechali oslnit jedním diskutabilním činem?
Ale jak jde čas, vidíme, že tento Čunek není lehkou bárkou zmítanou proudem. Je to obrněný člunek. Naráží, odráží, proplouvá. Stává se nepochopitelně nepotopitelným.

Čím tak oslňuje? Co přinesl, že se navzdory tolika zpochybněním své osoby katapultoval až na vrchol do vlády naší republiky?
Kdysi při jeho skoku do čela strany stačila vágní slova o jejím znovuzrození, o věrohodnosti atd. A jak se dodnes má cítit občan, když se tento rychlonožka, totálně nedůvěryhodný, stal jazýčkem na vahách nejcitlivějších?

Jak ubohá je česká politika! Jak ubozí jsou její hlavní hráči, zmítaní a svým způsobem ovládaní naprosto nevěrohodnými podržtašky, podrždeštníky a muži peněz v neidentifikovatelném pozadí!

Jak nepevná je tato republika řízená nepevnými. Jak nevolno je z politického primitivismu a vzájemného sprosťáctví.

Dokud moudří, osvícení a vzdělaní budou z české politiky zhnusení a budou se politiky stranit, budou v ní plout jen lehké, proudem zmítané člunky, vládnout primitivové, prospěcháři, korytáři a lehkoživkové.

Jde o to infiltrovat politickou scénu intelektem!

Kdy se vrátí ti, co došli s pravdou nejdál?

Převzato z blogu autora na www.aktualne.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments