Íčko s kašpárkem

Den poté vystoupil v Poslanecké sněmovně poslanec Rath ve všeobecné rozpravě k dalíkování a wolfování ODS. V projevu sice ostře kritizoval patrně nestandardní (přehnaně slušné vyjádření) postupy ministra vnitra, předsedy vlády a tajných služeb, ale nepronesl jediné vulgární či hrubé slovo. Můžete si to zkontrolovat v odkazu na stenozáznamu, celý si ho prohlédnete, když dole na stránce kliknete na „další".
Po něm se přihlásil o slovo Ivan Langer. Stenozáznam jeho „vystoupení" v plném znění je zde:
 
Ministr vnitra ČR Ivan Langer: Ono by se dalo reagovat velmi jednoduše: Hoďte na toho blázna síť. (Potlesk a smích z řad ODS.) 
 
Místopředseda PSP Lubomír Zaorálek: (emotivně) Pane ministře, já bych vás rád požádal, abyste nenapadal takovýmto naprosto nevhodným způsobem jednoho z poslanců Sněmovny. (Poslanci ODS buší do lavic, poslanci ČSSD vyjadřují podporu názoru předsedajícího. Vřava v sále.) Prosím o klid ve sněmovně. Já bych si přál, aby řečníci se chovali slušně ve sněmovně. (Výkřiky z řad ODS.) Mluvte, ale nenapadejte naprosto nepřijatelným způsobem řečníky. Můžete mluvit. (Potlesk z řad ČSSD.) 
 
Langer: Co jste dělal, pane předsedající, v uplynulých minutách! Kde jste byl, pane předsedající v minulých minutách! 
 
Zaorálek: Pane ministře, jestli máte co říci, tak to řekněte, jestli chcete napadat kohokoli nebo mě, tak si sedněte raději. Opakuji, mluvte k věci, nebo si jděte sednou! (Poslanci ODS buší do lavic. Výkřiky z řad ODS. Potlesk z řad ČSSD.) 
 
Langer: Kde jste byl, pane předsedající, v uplynulých minutách, při projevu mého předřečníka. Jak jste dohlížel na dodržování slušnosti v tomto sále při projevu tohoto řečníka! Jak jste upozorňoval toho předřečníka, aby se držel tématu, aby neurážel své politické protivníky! Jak jste zvládal svoji funkci řídícího, pane předsedající. (Výkřiky z řad ODS.) 
 
Zaorálek: Pane ministře, nenuťte mě, abych s vámi diskutoval. Naposledy vás žádám, abyste mluvil k předmětu, který je obsahem tohoto bodu. Váš předřečník k němu mluvil celou dobu. Byl bych rád, abyste se o to pokusil také vy. (Křičí:) Prosím o klid! Pane ministře, naposledy říkám, zkuste se držet tématu! 
 
Langer: Je vidět, že když oranžová s rudou splyne, vzniká z toho zvláštní způsob řízení schůze. (Bušení do lavic z řad ČSSD, projevy nesouhlasu, vřava v sále.) Nicméně znovu mohu říci, že by se na vystoupení mého předřečníka dalo reagovat slovy "hoďte na toho blázna síť". Ale já to neudělám. Protože reakce na blázna, sprosťáka, hlupáka… (Předsedající vypnul řečníkovi mikrofon.) 
 
Zaorálek: Já bych byl rád, aby pan ministr se posadil do své lavice. Nebudu jako řídící tady poslouchat urážky poslanců mezi sebou a z vašich úst je nechci slyšet! Pane ministře, žádám vás, abyste se posadil do své lavice! (Potlesk z řad ČSSD.) Přerušuji jednání Sněmovny na 15 minut.
 
Zbývá dodat, že Zaorálek přerušil schůzi poté, co Langer odmítl opustit řečnický pultík, a silně jsem vyznačil Langerovy sprosťárny. A toto je usnesení poslaneckého klubu ODS, které přednesl Tluchoř po dvouhodinové obstrukci: „… poslanecký klub ODS konstatuje, že se nadále nehodlá zabývat výroky Ratha, který je pouhým kašpárkem předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a má za úkol pouze provokovat a urážet."
 
Tak toto je modrá politická kultura v praxi. Ministr se spoluprací s mafií v životopise, ministr s vizáží zločince z Chicaga, ministr, který rozprášil policejní útvary, sledující mafiány a finanční podvodníky, hulvát každým coulem, viz jeho fakování v parlamentu, viz jeho vyhrožování tím, že někdo půjde bručet při volbě prezidenta, tedy takováto zcela nepřijatelná figura sprosťačí ve sněmovně, napadá bezdůvodně předsedajícího, a co z tohoto skandálu vyvodila média a blogeři?
 
Média se o konfliktu nezmínila ani jedním komentářem, tohle modrácký tisk dělá vždy, když jejich miloušové upadnou na ústa. Pokud by to bylo obráceně a v roli hovada vystoupil někdo z ČSSD, měsíc bychom o ničem jiném nečetli.
A teď blogeři, na domácí scéně.
 
Tady je jeden, který své neseriózní jednostrannosti uveřejňuje souběžně na dvou blozích, tedy zde a na Novinkách, aniž by o tom informoval v článku (porušení Kodexu): „… Ivan Langer neoznačil Davida Ratha za blázna, přesto mu nebylo umožněno pokračovat." Jak si lehce zjistíte ze stenozáznamu, Langer skutečně Ratha bláznem nazval. Pan kolega je advokátem a členem ODS, zastupitelem, tedy z obecného i konkrétního pohledu osobou, která by lhát rozhodně neměla.
 
A další lež: „… podstatná je arogance pana Zaorálka, který poslancům vypíná mikrofon a tím de facto cenzuruje jejich vystoupení." Jak jste si mohli přečíst, Zaorálek vypnul hulvátovi mikrofon teprve ve chvíli, kdy se modrák už vůbec neovládal a patrně hrozilo, že někoho fyzicky napadne. Nejspíš. A náš arogant obviňuje druhé z arogance.
 
A další kolega, poněkud juvenilní leč zapálený člen Strany svobodných občanů. V článku nadepsaném Politický primitivismus ČSSD pravil: „Další lekci politického primitivismu včera v poslanecké sněmovně předvedli sociální demokraté. Především David Rath a Lubomír Zaorálek pak v této socialistické disciplíně na výsost excelovali. … Rath a jemu podobní se … zřejmě chtěli ukázat "svým" voličům. Alespoň je vidět, koho si voliči ČSSD váží a také to o nich ledasco vypovídá. Politická kultura v České republice už doopravdy nemůže klesnout níže. Vrcholem všeho bylo, když dnes dopoledne dočasný předseda poslanecké sněmovny, Lubomír Zaorálek, vypnul mikrofon ministrovi vnitra, Ivanu Langerovi."
 
Vrcholem podle mne je, když někdo tak mladý lže, jako by byl místopředsedou ODS, tedy naprosto profesionálně.
 
A teď kulturní vložka, báseň modrého umělce: „V mládí si pan Paroubek/Restauracím velí,/jak se zjevil v politice,/ani on sám neví.//To dá rozum,že chce vládnout,/moc a prachy získat,/teď se daří a tak čekej,že nám bude pískat.//Za ruku se s Rathem vedou,/na hrad si to míří,/ chvíli šlapou,chvíli jedou,/optimismem hýří.//Zapomněli v opojení,/že jsou tu i lidi dole,/proto letí jedna rada/kupte řepu,kupte pole./Jiřímu a Davidovi,/nechť se s řepou vede,/jinak ať si každý sám,/do prdele jede.//V politice není místo,/pro tak prázdné hlavy,/chceme v ní mít zase čisto,/ZMIZTE odtud – Zbyňa praví!!!!!"
 
Já bych to sem nedával, ale karmu to má přes třicet.
 
V nabídce mám i jednoho poněkud pařezovitého blogera (on těmi pařezy, co zůstávají sebou, stejně jako volové, tak dlouho okolo sebe házel, až se v jednoho i proměnil): „Už několikrát jsem tady konstatoval, že Ivan  Langer nepatří k mým oblíbeným poslancům, ale ta jeho dnešní reakce na obligátní sprosťáctví Ratha –  téhle ostudy lékařského stavu ,byla, alespoň z mého pohledu, zcela namístě. Z těch Rathových přisprostlých  blábolů, doprovázených teatrálními gesty, mi v paměti utkvěl především výraz kriminálník. V této situaci, poté co David Rath přednesl svou zjevně novou  koledu o facku, považuji tu  pohotovou, jinak naprosto mírumilovnou  reakci ministra, za zcela přiměřenou."
 
Když mírumilovně, tak mírumilovně a přiměřeně: Jste, pane kolego, blázen, sprosťák a hlupák (toto je podle vás přece mírumilovné!), a měli by na vás hodit síť. Neboť výraz kriminálník pan Rath vůbec nepoužil, stejně jako žádné přisprostlé slovo. Takže jste navíc lhář, a k tomu přisprostlý, a koledujete si o facku.
 
A ještě jeden, ten má karmu také velkou, převelikou, viz dole: „Bohudík nemám tu čest poslouchat Rathovi výblitky na živo. Nejsem ani zaplaťpánbůh nucen se tomuto samolibému sběrateli funkcí a politickému turistovi dívat do očí, když provozuje svoji pravidelnou orální onanii u řečnického pultu poslanecké sněmovny a když se u takto sám sobě navozených mentálních orgasmů tváří nesmírně přešťastně. Mně úplně stačí občasné záběry na sturmbannführera Ratha v televizi při přímých přenosech z jednání parlamentu anebo záznamy jeho výstupů v novinách. Jsem si ale téměř jist, že být u některých jeho zásadně osobně směřovaných invektiv a urážek ve skutečnosti, měli byste příležitost sledovat na youtube i videa jiných fyzických výpadů proti této příšerce české politiky, než je ono památné s Mackovou fackou. Začne-li Rath v momentálně nažhavené atmosféře sněmovny zase provokovat a seje-li vítr, nemůže očekávat sklizeň ničeho jiného, než silné bouře. Speciálně Langr je tím posledním, kdo si nechá lidově řečeno „srát na hlavu". Osobně považuji dnešní extempore mezi Rathem a Langrem ve sněmovně za nechutné, ale bezprecedentní je pro mne zásah pana Zaorálka do této jejich hádky. Nechat Ratha pourážet a pošpinit koho chce a člověku, který se jde jeho útokům (i když ostře) bránit vypnout mikrofon, je nečestné a pro demokracii nebezpečné. Robert Pospíchal|včera 14:36|karma článku: 38,90|přečteno: 1864
 
Pán je tedy ranař, také „člověk konzervativních politických i osobních názorů a hodnot, člen ODS", trochu mu hapruje čeština, sprosťák, tedy z mého neobjektivního pohledu téměř typický volič a člen ODS.
 
Zkráceně: Místopředseda ODS a ministr vnitra ve sněmovně sprostě nadává politickému oponentovi za jeho naprosto korektní projev, napadá i místopředsedu sněmovny, a pro jeho maniakální nezvládnutelné chování musí být schůze přerušena. Blogeři i.Dnes situaci zcela obrátí, ze sprostého chování obviňují ty, kteří se chovali v souladu s jednacím řádem, a drze omlouvají viníka.
 
Toto zcela nepřípustné chování je typické jak pro vrcholné funkcionáře ODS (shitování, fakování, lhaní), tak i pro jejich příznivce a voliče. Domnívám se, že věci došly tak daleko, že přibližně třetina národa, tedy i výše jmenovaní, se dostala do duchovního stavu pološílených, z řetězu utržených a okolí i sobě nebezpečných agresorů. Přitom z bláznovství a agrese obviňují jiné. Konstatuji dále, že toto chování je vysoce nedemokratické, společnost ohrožuje zcela zásadně, a jmenovaní (tedy jak funkcionáři ODS, tak i blogeři) se svým zcela neseriózním chováním přiblížili úrovni krajní, fašizující pravice, což je v Evropě u etablované pravice jev zcela nevídaný.
 
Co s tím?
 
Nevím, napadá mě jenom protektorát, kuratela Evropské unie.
Ale ta nás, při tomto bědném stavu ducha, charakterů a intelektů významné části národa, asi chtít nebude.
 
P.S.
Skepsi a prakticky už paušální odsouzení funkcionářů a sympatizantů ODS mám odvozeny a potvrzovány jak z osobních zkušeností, tak i z veřejných zdrojů. Jako světlo na konci tunelu proto na mě zapůsobila zpráva ze serveru Aktuálně o jednom poctivém starostovi za ODS. Příznačné ovšem je, že byl odvolán…
Převzato z blogu autora.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments