Info z Ukrajiny za poslední dny

V 93. mechanizované brigádě Ukrajinské armády došlo k vzpouře a následnému použití střelby k potlačení vzpoury. Vojáci povolaní jako rezervy, původně na 10 dnů, jsou násilně držení už 40 dnů. Celou dobu žijí ve stanovém táboře se špatným stravováním a celodenní nečinností. Jejich rodiny se dostávají do finančních potíží, protože jim schází plat hlavního živitele. Odměna rezervisty je směšná a s normálním platem se nedá porovnat.

 

Jen za poslední měsíc ceny na Ukrajině stouply o 10 %. Ceny léků letí ještě rychleji nahoru – především inflací a devalvací hřivny k dolaru. Ministerstvo obrany oficiálně zdělilo, že se jednalo o rvačku opilého vojáka, který o velikonocích dostal od rodiny alkoholické nápoje. Po deseti minutách sdělil mluvčí ministerstva, že první správa byla špatně a že se jednalo o taktické cvičení v případě nečekaného povstání. Každému je jasné, že se jedná o internační tábory pro rusky mluvící Ukrajince, aby se náhodou nepřipojili ke vzpouře proti juntě v Kyjevě. Jak jinak vysvětlit urychlené vyzbrojování nacionalistů a banderovců v tzv. Národní gardě, když zde je několik tisíc odvedenců v armádě v naprosté nečinnosti.

 

 

 

 


 


Jaroš, velitel Pravého sektoru nebo jinak banderovců, vyzval k mobilizaci všech svých soukmenovců na podporu antiteroristických opatření vlády. Jednotky složené z bojovníků Pravého sektoru a nacionalistů půjdou proti ozbrojeným, kriminálním, separatistickým, opilým bandám na východě země. Dále sděluje že se banderovská armáda konečně dostala k Dněpru.


 

Pět dolů podniku "Krasnodonugol" v regionu Lugansk, patřící oligarchu Rinatu Achmetovi, vyhlásilo stávku požadující zvýšení platu a obsadilo budovu firmy.

 


Horníci mají celé vlády v Kyjevě už dost. V zemi stoupají ceny a jim strhávají z platu 10 % na podporu Majdanu. To samé se děje u státních zaměstnanců nebo v nemocnicích, kde doktorům a sestrám též strhávají 10 % z platu na podporu junty v Kyjevě.


Přejít do diskuze k článku