Invaze do Pákistánu je na spadnutí
Říjen 26, 2010

 

http://www.globalresearch.ca/coverStoryPictures2/21627.jpgSpojené státy podniknou invazi do Pákistánu, aby se vypořádali s jeho nestabilitou, i Austrálie tam musí poslat svoje vojsko, řekl nezávislý poslanec australského parlamentu Bob Katter. 

Katter včera v australském parlamentu řekl, že situace v Pákistánu zvyšuje pravděpodobnost americké invaze, kterou by Austrálie měla podpořit.  

Katter, kdysi hrdý vlastník útočné pušky AK-47, během debaty o Afghánistánu řekl, že bezpečnostní situace v Pákistánu je „velmi výbušná“.

Pákistánská vláda je pod stále rostoucí hrozbou ozbrojených fundamentalistických povstalců, a proto je americká invaze nevyhnutelná, prohlásil pan Katter.

 

„Timto prohlášením vás ujišťuji, že jsem nikdy nebyl na pochybách o tom, že když tam Američané půjdou a budou po nás požadovat, abychom šli s nimi, musíme je následovat.“

„To ale není šťastná událost pro Austrálii. Nezbývá než je následovat, jako oslí ocásek?“

„Ano, to je naprosto správné.“

 

Včera naše ministerstvo obrany potvrdilo, že minulý týden byli během ozbrojené potyčky s Talibánem v Sha Wali Kot, v jižním Afghánistánu zraněni čtyři vojáci. Dva vojáci budou evakuováni domů, jeden z nich měl vážné zranění, řekl mluvčí ministerstva obrany. 

Celkový počet  zraněných australských vojáků v akci v Afghánistánu od roku 2001 tak dosáhl čísla 156.

Zabito tam bylo celkem 21 Australanů, z toho 10 jenom za poslední rok.

Převzato z Global Research

Překlad:  Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments