Investigativní žurnalisté v Evropě čelí nové intenzivní perzekuci
Jane Burgermeister

Jsem pouze jedním z mnoha investigativců, kteří jsou během posledních několika týdnů perzekuováni v Rakousku a Německu. Podrobně o tom píše Christine Coteová ve svém dopise rakouským představitelům justice ze 4. července 2010.

Znepokojující metody, kterými je postihován každý, kdo kritizuje vládní politiku, včetně uměle vytvářených pandemií, nehospodárných programů očkování, zmanipulovaných finančních krachů, navyšování dluhů a plánů na třetí světovou válku, jsou v Evropě na vzestupu.

Polský investigativní reportér Rafal Gawronski strávil ve vězení 45 dnů, aniž byl obviněn z jakéhokoliv zločinu. Byl mu povolen pouze jeden telefonát každých čtrnáct dní. Jeho rodina a příznivci byli stěží schopni zjistit, kde je, poté, co byl zatčen za „pomluvu“, asi presidentského úřadu ve Varšavě – a to jenom tím, že informoval o skutečnostech, týkajících se tajemného leteckého neštěstí u Smolenska.

Natascha Kochová, Rainer Hoffmann a Christine Perschová jsou další internetoví blogeři, kteří čelí perzekuci, zatčení a věznění v Rakousku a Německu v posledních několika týdnech.

Cristine Coteová dokládá ve svém dopise soudkyni Lauerové, že i já jsem obětí pokusu o zneužití zákonů k odnětí svéprávnosti, uvěznění a odnětí všech mých práv pouze proto, že jsem kritizovala mediálně nafouknutý podvod s prasečí chřipkou a s ní spojený vakcinační program.

Současně s falšováním soudních spisů a vytvářením falešných obvinění, že jsem nezpůsobilá zacházet se svým případným dědictvím, čímž se snaží ospravedlnit požadavek na to, aby mě zbavili svéprávnosti, byla zkorumpovaná rakouská státní zástupkyně přichycena při tom, jak falšuje obvinění ze zločinu, aby tím pohřbila má vlastní trestní oznámení.

Má podání, jež byla zaprotokolována v pátek 23. července, nabízela zdokumentované důkazy o tom, že obvinění soudkyně Lauerové jsou falešná, a jsou každému k dispozici na webových stránkách Wake News. Rakouská vláda však nepochybně nemá ponětí o možnostech internetové éry a věří, že to může nějak zválcovat.

Státní zástupkyně Katja Walenschewski dokonce vytvořila falešná obvinění, aby zablokovala řádné vyšetřování tohoto šokujícího případu.

27. července mi poslala dopis, kterým mě informuje o trestních oznámeních, sepsaných a podaných Heinerem Lohmannem a Christine Coteovou. Krátce poté, hned jak uslyšeli o této kauze, mě oba jmenovaní kontaktovali, a řekli mi, že nikdy nepodali žádné trestní oznámení. Ve skutečnosti oba protestovali proti mé perzekuci, stejně jako proti perzekuci ostatních, a pro státního zástupce je nemožné takový dopis proměnit v obvinění, zvláště když poté nenásledovalo žádné vyšetřování a tyto dopisy byly napsány až poté, kdy jsem sama podala trestní oznámení.

Pomocí cynické proměny protestního dopisu v pochybná obvinění ze zločinu a roztočení těchto falešných obvinění do nejvyšších otáček během pouhých dvou pracovních dnů poté, co jsem podala svá trestní oznámení, si státní zástupkyně vytvořila záminku, aby se přestala zabývat mými podáními, podává neférové důkazy, předkládá soudkyni jednu lež za druhou, pokračuje v mém pronásledování, snaží se mne zdiskreditovat a případně uvěznit.

Ten samý postup byl použit k uvěznění rakouské blogerky Nataschy Kochové před několika týdny.

Můj případ ukazuje, jak snadné je dostat se do pavoučí sítě falešných obvinění a lží, vyfabrikovaných představiteli státní moci a přisluhovači korporací.

Převzato z blogu autorky Case about Bird Flu

Redakčně kráceno

Překlad: Stan

Foto: zdroj

Stanův komentář: Zítra, 12. srpna 2010 bude u rakouského soudu zahájen proces s Jane Bürgermeistrovou, při níž jí hrozí zbavení svéprávnosti či uvěznění. Vážení čtenáři, věnujte, dle svého vyznání a naturelu, své modlitby či pozitivní myšlenky statečné ženě, která pravděpodobně zabránila jednomu z největších svinstev v lidských dějinách. Více pro ni v tuto chvíli bohužel nemůžeme udělat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments