Investujte do krav!

Dnešní doba je nejistá. Můžete přijít o peníze. A můžete o ně přijít velice snadno. Stačí investovat do toho, co se zdálo být ještě před nedávnem rodinným stříbrem. Pýchou na trhu. Kdo třeba investoval do světových bank, přišel o kalhoty. Kdo investoval do General Motors má holou, ehm, peněženku. General Motors možná koupí FIAT, donedávna považovaný za neškodného italského troubu, který nemá co dělat mezi velkými kluky. Teď mu spráskaní velcí kluci asi budou patřit.

Bývalo zvykem, že jistotou bývaly státní papíry. Stát měl jistotu budoucích příjmů. Jenže vládní rozpočtoví proroci ještě v prosinci bulíkovali poslanecké sněmovně, že prý bude pomalu pětiprocentní růst. Namísto toho budou nějaká čtyři procenta poklesu. I v krizi je to největší omyl na světě. Nebude deficit necelých čtyřicet miliard, ale absolutní rekord rekordů. Možná někde kolem dvou stovek. Ani státní papíry už nejsou jistotou. Hledají se nové investice. Island nefrčí.

Článek na první straně International Herald Tribune mne proto nadchl. Doporučuje na základě francouzských zkušeností investovat do krav. Taková holštýnská dojná kráva prý stojí od dvanácti do šestnácti set euro. Podle dobře informovaného světového deníku vám kráva nese v přepočtu pět procent ročně. Tolik peněz vám nedá ani Česká národní banka. A kromě toho se také v ČNB tak dojemně nebučí.

Nevím ještě, zdali je pro nás vhodné investovat do přivandrovalého holštýnského plemena. Asi ne. Máme teď prý hájit hlavně národní zájmy. Ale světové zdroje zase mlčí o finančních výnosech českého červenostrakatého skotu. Zapeklitá věc. Leda, kdybychom se obrátili k starým dobrým tradicím. Třeba kníže Svatý Václav ročně exportoval stovku volů. A jak nám tenkrát bylo dobře! Nelze upřít, že to je ryze domácí materiál, kterého máme stále dost. Nebojme se toho: Investujme do volů!

Kdybyste se pro tuto investici rozhodli, jsem vám k dispozici.
 
Převzato z blogu autora na www.aktualne.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments