Írán: Nepokoje pokračují, izraelské lodě nacvičují útok

Teherán včera zažil další nekompromisní zásah policie a milicí Basídž proti stoupencům Míra Hosejna Músávího, který v červnových, údajně zmanipulovaných prezidentských volbách prohrál s Mahmúdem Ahmadínežádem.

K zásahu došlo po modlitbě na půdě Teheránské univerzity, kterou vedl bývalý íránský prezident Alí Akbar Hášemí Rafsandžání. Modlitby se zúčastnil i Músáví a tisíce jeho stoupenců. Další tisíce pak demonstrovaly před univerzitou. Policie proti nim podle agentur „nasadila slzný plyn a 15 jich zatkla“. Rafsandžání, jehož proslov vysílal rozhlas v přímém přenosu, řekl, že „velká skupina Íránců“ má o výsledcích prezidentských voleb pochyby a že by bylo třeba s tím něco dělat. „Náš hlavní úkol je znovu najít důvěru, kterou lid měl a která byla do určité míry ztracena,“ prohlásil. „V nynější situaci není potřeba, abychom měli spoustu lidí ve vězeních. Měli bychom jim umožnit návrat k rodinám,“ dodal bývalý prezident.

***

Izraelské válečné lodi provádějí v Rudém moři manévry, které pozorovatelé označují za cvičení pro možný útok proti Íránu. Izraelští a egyptští činitelé konstatovali, že Suezským kanálem propluly do Rudého moře dvě izraelské válečné lodě.

Zdroj: www.lidovky.cz
           www.blisty.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments