Írán zoufale hledá urovnání – nabízí Spojeným státům možnost stavět jaderné elektrárny

 Srpen 18, 2010

 

obamalights.jpgÍrán poskytl Spojeným státům příležitost, aby se ujistily, že nemá přebytek jaderného materiálu k výrobě bomby. Myslíte si, že Obamova administrativa využije této příležitost? To nepřipadá v úvahu.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Ramin Mehmanparast v úterý podle íránské polostátní Press TV řekl, že Írán je připraven při výstavbě jaderných elektráren spolupracovat s „každou zemí“ včetně Spojených států. Mehmanparast byl tázán, jestli Írán bude spolupracovat se Spojenými státy na pozemních jaderných projektech a on odpověděl: „Jsme připraveni spolupracovat s jakoukoliv společností z jakékoliv země, která je schopna výstavby těchto zařízení s vysokým standardem. Jedná se o velké ekonomické projekty, a tam bude jistě velká konkurence mezi různými zeměmi.“

Ministryně zahraničních věcí Clintonová v květnu tohoto roku odmítla nabídku Íránu na výměnný obchod části jejich obohaceného uranu za jaderné palivo. Clintonová řekla, že íránská nabídka „byla pokusem zabránit bombardování své země, byl to ‚průhledný trik‘, aby se předešlo novému kolu sankcí Rady bezpečnosti OSN.“ Nabídka výměnného obchodu byla sjednána Brazílií a Tureckem, které se staví proti novým sankcím OSN vůči Íránu.

Írán nefušoval do programu jaderných zbraní od roku 2003 a podle americké zpravodajské zprávy vydané v roce 2007 není pravděpodobné, že by byl schopen produkovat dostatek obohaceného uranu pro bombu v letech 2010 až 2015. Spojené státy a především Izrael však na tyto skutečnosti neberou zřetel. Mělo by být zřejmé, že nynějším cílem není ujistit se, že Írán nevyvíjí jaderné zbraně, ale spíše sesmolit něco jako záminku pro útok, vedený proti této zemi.

Neokonzervativci tlačí na přeměnu Íránu v hromadu sutin více než deset let. V politickém dokumentu, který někteří porovnávají s Hitlerovým Mein Kampfem, volají klíčoví neconi po stejném druhu konfrontace s Íránem, jakému byl vystaven Irák – a spíše ještě pro jeho překonání (tedy více než milion mrtvých). „V dlouhodobém horizontu se Írán může ukázat stejně velkou hrozbou pro americké zájmy v Perském zálivu, jako byl Irák. I kdyby se měly americko-íránské vztahy vylepšovat, udržování útočných jednotek v regionu by mělo být i nadále základním prvkem strategie bezpečnosti USA, vzhledem k dlouhodobým americkým zájmům v regionu,“ uvedli neokonzervativci ve studii Rebuilding America’s Defenses: Strategies, Forces, and Resources For a New Century (Přestavba amerických obranných sil: Strategie, síly a zdroje pro nové století) ze září 2000.

Proizraelští umírnění neokonzervativci v Kongresu – a není o ně nouze ani u Republikánů, ani u Demokratů (mnozí z nich jsou pod vlivem AIPAC) – věří, že Irán usiluje o jadernou bombu, a pokud ji získá, den poté ji použije proti Izraeli. Jinými slovy, oni věří (nebo by nás rádi přesvědčili, že věří), že Íránci jsou národem, kterému vládnou šílenci, kteří si přejí zemřít. Neokonzervativci Bushova období a jejich sympatizanti v Kongresu vědí, že Írán není schopen vyrobit jadernou zbraň, a také, že není tak hloupý, aby zaútočil na Izrael – a to dokonce ani konvečními zbraněmi. Iránu nevládnou šílení sebevrazi.

Izrael a Spojené státy zaútočí na Írán z toho samého důvodu, který byl příčinou, že (za izraelského popichování) napadly Irák – dostat úroveň celé země do stojatých vod třetího světa, zdecimovat infrastrukturu státu a zredukovat jeho rostoucí populaci prostřednictvím chorob, podvýživy a rakoviny, která bude způsobena bezohledným používáním ochuzeného uranu.

Nebylo omylem Pentagonu za Bushovy vlády, že si vzal na mušku irácký vodovodní a kanalizační systém. Nebylo náhodou, že byly zasaženy nemocnice a školy. Poté, co se rozsvítí zelené světlo, neomezí se bombardování pouze na několik jaderných zařízení. Útok bude veden na všechny struktury státu. Írán zažije to samé, co už spáchali zločinní neoconi v Iráku. Demokraté, jako je Hillary Clintonová, tomu pomůžou. Masové vraždy Íránců budou záležitostí fanatiků v obou hlavních politických stranách.

 

Kurt Nimmo je editorem Infowars.com. Je autorem kniky Another Day in the Empire: Life In Neoconservative America.

 

Převzato z InfoWars.com

Překlad: Aram

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments