Islamisté obsazují čtvrti v Bagdádu

isiPodruhé během týdne se ozbrojencům ze střechové organizace Irácký islámský stát (ISI) podařilo dostat pod kontrolu některou z bagdádských čtvrtí. Tentokrát vlajka islámu zavlála nad čtvrtí Mansúr.


Při útoku bylo zabito nejméně pět policistů, nicméně násilnosti se odehrávaly po celém Bagdádu a za den v irácké metropoli zahynulo celkem 53 lidí a dalších 123 lidí bylo zraněno.


ISI je západními zpravodajskými službami spojována s iráckými stoupenci hnutí Al Kajda. Útoku na Mansúr předcházela podobná akce se vztyčením islámské vlajky i v jiné sunnitské čtvrti, Azamíja, přičemž bylo zabito na 23 policistů.


V době, kdy Irák po březnových volbách stále nemá vládu, a Obama hodlá koncem srpna přesunout značnou část svých vojáků z Iráku do Afghánistánu, neb se tváří, že vše, co měly USA v plánu, už je dokonáno,  je zvláštní sledovat, co západní „demokratizace" stihla nadělat s kdysi sekulárním Saddámovým Irákem. A to ještě americký viceprezident Joe Biden 29. července nabídl, že se „vsadí všechno", že v Iráku nepropukne sektářské násilí

Převzato z Czech Free Press!

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments