Izrael okradl palestinské dělníky o dvě miliardy dolarů

palestinsky-delniciBěhem uplynulých čtyř dekád obral Izrael Palestince pracující v Izraeli o více než dvě miliardy dolarů, které jim srážel z mezd kvůli sociálním benefitům a pojištění, aniž by jim je poskytl. Vyplývá to ze zprávy izraelských ekonomů nazvané „Státní loupež".


Její autoři konstatují, že „krádež" pokračovala i poté, co v roce 1994 vznikla palestinská samospráva. Podle tehdejších dohod měla být část z těchto peněz převedena do jejího fondu právě pro potřeby palestinských dělníků. Většina těchto peněz ale naopak směřovala do infrastrukurních projektů na okupovaných palestinských územích v rámci dotací pro výstavbu židovských osad.


V Izraeli v současnosti pracuje na 50 tisíc Palestinců a izraelský stát jim dál sráží až 20 procent jejich mzdy. Na okrádání Palestinců se podílí také izraelská odborová ústředna Histadrut, která od nich vybírá příspěvky, aniž by jim ale dovolovala stát se členy.


Je to zcela jasný příklad okrádání palestinských dělníků ve velkém," konstatuje Shir Herer, jeruzalémský ekonom a jeden z autorů studie. „Neexistuje žádný důvod, aby Izrael odkládal vrácení peněz dělníkům."

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments