V předvečer vánoc obdržel New York Times čtyřicet výzev k válce. „Je pouze jediná cesta, jak zastavit Írán,“ prohlašoval Alan J. Kuperman, „a tou je vzdušný úder proti íránským nukleárním zařízením.“
Kuperman je popisován jako ředitel Programu prevence proti šíření jaderných zbraní na Texaské univerzitě v Austinu, ale jeho štědrovečerní volání do války se opírá o dezinformace a protimluvy, ne o objektivní vědeckou analýzu.
Kuperman je například v rozporu s neanonymní zprávou 16 amerických zpravodajských služeb, zprávami MAAE i ruské rozvědky se svým tvrzením, že Írán má program vývoje jaderných zbraní. Kupermana kupodivu nenapadne, že čtenáři by se mohli podivit tomu, jak by mohl mít byrokrat na univerzitě v texaském Austinu lepší informace než všechny tyto instituce.
Kuperman je natolik odhodlán zatratit plán presidenta Obamy na to, aby Irán předal svůj uran pro svůj jaderný energetický program a zdravotnické účely k obohacení jiným zemím, že se dopustil ohromujícího omylu. Po tvrzení, že „Írán má program na výrobu jaderné bomby“, Kuperman tvrdí, že „íránský uran obsahuje příměsi“ a že Ahmadínežádova hrozba, že „obohatí uran na dvacet procent vlastními prostředky… je blafování, protože i kdyby Írán mohl nadále obhohacovat svůj uran s příměsmi, nemá dostatečnou kapacitu na to, aby přeměnil tento uran na jaderné palivo.“
Na co asi tak myslel editor New York Times, když schvaloval Kupermanův článek? Kuperman píše, že „Írán potřebuje uran obohacený na 90 procent“, aby měl materiál vhodný pro výrobu jaderné bomby, ale přitom ho není schopen obohatit na 20 procent, potřebných jako palivo pro svou jadernou elektrárnu. Jak by tedy Írán mohl vyrobit atomovou bombu? Přesto Kuperman píše, že jsme „dosáhli bodu, v němž jsou vzdušné útoky jedinou rozumnou možností s jakousi vyhlídkou na to, aby se Íránu zabránilo získat jaderné zbraně. Čím dříve Spojené státy zahájí tuto akci, tím lépe.“
Nemohlo by být jasněji prokázáno, že stejně jako invaze do Iráku, i vojenský útok na Írán nemá nic do činění se zbraněmi hromadného ničení. „Jaderný Írán“ je právě taková kachna, za níž se ukrývají jiné, veřejně nedeklarované zájmy.
Nestačíme žasnout nad Kupermanovou vědeckou odborností. Jak může bezohledný vojenský útok na nějakou zemi prospět nešíření jaderných zbraní? Nejsou spíše americké hrozby násilím a nepřátelské chování spíše povzbuzením k získání jaderných zbraní?
Na konci prvního desetiletí 21. století pokračují Spojené státy ve válkách v Iráku, kde byla zničena starodávná chaldejská křesťanská komunita (ne od Saddáma Husajna, ale kvůli neokonzervativní nelegální invazi do Iráku), v Afghánistánu, Pákistánu, Jemenu a Súdánu. Spojené státy iniciovaly prohranou válku mezi svým loutkovým vládcem bývalé sovětské provincie Gruzie a Ruskem.
Spojené státy, nejvýznamnější světový podporovatel terorismu, jsou hlavním bankéřem teroristických skupin, jež jsou za útoky uvnitř Íránu. Byly to americké peníze, zbraně a diplomatické krytí, jež umožnilo izraelské válečné zločiny proti libanonskému lidu během roku 2006 a proti palestinským civilistům v Gaze na přelomu let 2008 a 2009, tedy zločiny dokumentované v Goldstoneově zprávě
Írán se nikdy nevměšoval do amerických vnitřních záležitostí, avšak seznam amerických zásahů do íránských záležitostí je dlouhý. V roce 1953 Spojené státy svrhly populárního íráckého ministerského předsedu Mohameda Mosadeka a místo něj dosadily loutku, která mučila Íránce, požadující politickou nezávislost.
Navzdory tomu i dalším americkým zločinům proti Íránu, Ahmadínežád opakovaně vyjádřil íránský zájem na přátelských vztazích se Spojenými státy, jež byly opakovaně odmítnuty. Spojené státy chtějí válku proti Íránu za účelem rozšíření své světové hegemonie.
Dalo by se očekávat, že expert na nešíření jaderných zbraní vezme v úvahu historické souvislosti, ale Kuperman selhal i v tomto. Kuperman také neřekl nic o izraelských, indických a pákistanských jaderných zbraních. Tyto země na rozdíl od Íránu nepodepsaly Dohodu o nešíření jaderných zbraní. Tyto státy vyvíjely své jaderné zbraně tajně, a mnoho expertů se domnívá, že Izrael s vlastizrádnou americkou pomocí. Všechny tyto tři země byly Washingtonem odměněny navzdory jejich proradnosti. Proč je Kuperman znepokojen Íránem, jenž se podvolil inspekcím MAAE, ale není znepokojen Izraelem, zemí, jež nikdy nepovolila jedinou inspekci?
Je to proto, že izraelská lobby, americký vojensko-průmyslový komplex a „křesťanští“ sionisté uspěli v démonizaci Íránu. Každý opravdový odborník ví, že íránské jaderné zbraně by neměly jinou funkci, než odstrašit od útoku na Írán. Dokonce i Spojeným státům, poté co ztratily monopol na jaderné zbraně, poté, co je agresivně a zbytečně použily proti poraženému Japonsku, neslouží tyto zbraně k jinému účelu než k odstrašení.
Spojené státy nejsou s Íránem v žádném konfliktu ekonomických zájmů. Írán je prostě dodavatel ropy, jeden z těch důležitých. Americký útok na Írán toho typu, který obhajuje Kuperman, by mohl pravděpodobně zastavit tok ropy Hormuzskou úžinou. To by sice mohlo obohatit rafinérie, které prodavájí benzín na Západ a ty by mohli účtovat enormní ceny, ale nikdo jiný by z toho neměl žádný užitek.
K válečnému pokřiku se přidaly i kongregace falešných křesťanů. Jejich velký počet, organizovaný za jisté peníze pod transparentem Christian Leaders for a Nuclear-free Iran (Křesťanští lídři za nejaderný Írán), napsali Kongresu, aby požadoval takové množství sankcí proti Íránu, jež je v podstatě vyhlášením války. Seznam signatářů obsahuje „křesťanského“ sionistu Johna Hageeho, který, podle zpráv tupí Ježíše Krista a káže ve své kongregaci, že je boží vůlí, aby Američané bojovali a zemřeli pro Izrael, utiskovatele palestinského národa.
Mezi signatáři „křesťanských“ požadavků na vyhlášení války proti Íránu jsou také dr. Pat Robertson, president Christian Broadcasting Network (Křesťanská rozhlasová síť) za Nixonovy éry odsouzený Chuck Colson a Richar Land, president Ethics and Religious Liberty Commission (Komise pro etiku a náboženskou svobodu) při Southern Baptist Convention (Jižanském baptistickém shromáždění). Pro jižanské baptisty zřejmě etika zamená vraždění muslimů a náboženská svoboda se vztahuje pouze na „křesťanské“ sionisty.
Pro vzdělaného člověka je jednoduchou záležitostí vystřelit si z těchhle pitomců, kteří hlásají, že jsou křesťané. Tihle hlupáci ovšem tvoří ohromné množství voličů, čítající desítky milionů Američanů. Je jich ve skutečnosti více, než těch, kteří jsou inteligentní, informovaní, mravní a opravdoví američtí křesťané.
Hlasy hlupáků však převažují.
V druhém desetiletí 21. století se bude rozšiřovat válka amerických sionistů proti islámu. Americké války v zájmu izraelské územní expanze dokonají bankrot Ameriky. Vládní dluhopisy k financování enormního deficitu americké vlády už nebudou jejich kupcům stačit. Proto budou tyto dluhopisy FEDem monetarizovány . Výsledkem bude rostoucí míra inflace. Inflace zničí dolar jako světovou rezervní měnu, a Spojené státy nebudou schopny nadále platit za svůj dovoz. To způsobí nedostatek zboží, včetně jídla a benzínu, a „supervelmoc Amerika“ se začne krčit u zdi jako země třetího světa, která je neschopná splácet své dluhy.
Amerika porušuje zákony, jak ty morální, tak ty ekonomické, kvůli své podřízenosti izraelské lobby. Dokonce i Jimmy Carter, bývalý president Spojených států a guvernér Georgie se nedávno musel omluvit této izraelské lobby za svoji upřímnou kritiku izraelského nehumánního chování k okupovaným Palestincům, aby se jeho vnuk mohl ucházet o křeslo v senátu státu Georgia.
Toto by mělo připomenout nařvaným supervelmocenským americkým drsňákům, kdo ve skutečnosti vládne v "jejich" zemi.
Paul Craig Roberts byl náměstkem ministra financí v Reaganově vládě. Je spoluautorem knihy The Tyranny of Good Intentions. Jeho nová kniha How the Economy was Lost, bude zveřejněna příští měscí v nakladatelství AK Press / CounterPunch. Můžete ho kontaktovat na PaulCraigRoberts@yahoo.com
Převzato z Counterpunch
Překlad: Stan