Izrael zaútočil na Flotilu svobody – nejméně 10 mrtvých a asi 60 zraněných


gaza-freedom-lodIzraelské námořnictvo podle všeho splnilo slib své vlády a asi 60 kilometrů od břehů Gazy zaútočilo v noci na dnešek na mezinárodní flotilu, která do obklíčené Gazy veze 10 tisíc tun humanitární pomoci, především stavební materiál a léky.


Podle turecké tiskové agentury citující Turky na palubě napadené lodi Mavi Marmara Izraelci nejméně dva lidi zabili a na třicet jich zranili. Záběry pořízené na lodi navíc ukazují, jak se ozbrojení vojáci dostávají na palubu Mavi Marmara. Izraelský deník Haarec později zvýšil počet mrtvých na deset až patnáct zraněných na 60, přičemž izraelská armáda přiznává, že dva příslušníci jejích zvláštních jednotek byli zraněni při potyčkách na palubě napadené lodi.


Zpravodaj Al Džazíry z paluby Mavi Marmara k tomu oznámil, že Izraelci během operace používali ostré střelivo. Krátce na to se kolem konvoje rozmístila izraelská válečná plavidla.


Organizátoři flotily nařídili zpomalit a změnit kurz ve snaze vyhnout se dalším obětem. Všichni lidé, mezi nimiž jsou například nositelka Nobelovy ceny za mír či několik europoslanců, na palubě dostali záchranné vesty a ukryli se v podpalubí.


Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments