Izraelská armáda připravuje deportace Palestinců ze Západního břehu

Duben 12, 2010

idf-palestimciOrganizace obhájců lidských práv silně znepokojila zpráva o nových regulacích, které přijala izraelská armáda ohledně vypovídání „infiltrátorů" z okupovaného západního břehu Jordánu.

Podle nových pravidel může být za „infiltrátora" považován jakýkoli Palestinec, i ten, který se na západním břehu nebo v Gaze narodil, a to pokud nebude mít výslovné povolení izraelské armády, že na okupovaném území smí žít. Vzniká tak situace pro okamžité deportace desítek tisíc Gazanů, nicméně podle analytiků je ještě varovnější fakt, že „infiltrátor" je nově definován tak široce, že může být vztažen prakticky na všechny Palestince.

Lidé narození na Západním břehu tradičně nemuseli armádu žádat o povolení, aby tam mohli zůstat, a podle izraelských médií navíc není ani jasné, zda armáda vůbec nabízí vydávání specifického povolení, které v rámci nových pravidel bude od Palestinců požadovat. Palestinská samospráva nový postup Izraele odsoudila jako „velmi nebezpečný" a oznámila, že se proti němu postaví. Právě na (neustále se zmenšující) části okupovaného západního břehu chce Palestinská samospráva vyhlásit nezávislý palestinský stát, teď jí ale hrozí, že může být zcela bez občanů.

 

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments