Jak Topolánek prášil

„Omezit se na vytváření vlastního majetku je bezvadný recept. My ale neseme odpovědnost za neaktivní, neprůbojné, nemocné, staré." To jsou údajně slova předsedy ODS Mirka Topolánka. Topolánek je skutečně sekáč a jednička, protože shrnout do jedné stručné věty vše, co ODS nikdy nebyla a nikdy nebude, pokud chce zůstat sama sebou (ne, že by mně vadilo, kdyby se stala někým jiným, nebo nikým), to už chce pořádný fortel.

Předseda ODS totiž neomylně vyhmátl přesně to, co je s programem a praxí ODS v kategorickém rozporu. Věcně má samozřejmě pravdu, takovou stranu, která by neutíkala před odpovědností za neaktivní, neprůbojné, nemocné a staré potřebujeme jako sůl, jenže z ODS ji nikdy nevybuduje, protože v okamžiku, kdy to zkusí, tak se mu strana, tvořená lidmi, kteří vyznávají pravý opak hodnot solidarity, kterou zde Topolánek tak dobře popsal, rozpadne. Odpovědnost za neaktivní, neprůbojné, nemocné a staré je totiž v příkrém rozporu s ideálem úspěchu, efektivity a sobecky chápané osobní odpovědnosti, ze kterého ODS vyrůstá.

A pokud neztratil poslední zbytky soudnosti, tak to musí Topolánek velice dobře vědět, což znamená, že lže. Otázkou zůstává, komu lže: zda svým spolustraníkům, voličům, nebo i sám sobě?

Převzato z blogu Tribun

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na