Jak lze fejsbůkovat proti Paroubkovi

http://toutic.files.wordpress.com/2009/10/representation-de-reseaux-sociaux-heer-boyd-20051.jpgObdržel jsem neobyčejně zajímavý dopis od čtenáře. Zdá se mi natolik fascinující, že ho s mírnými úpravami, jež se nedotýkají obsahu, zveřejňuji. Bez komentáře. Autor dopisu si nepřeje, aby bylo zveřejněno jeho jméno, ale že skutečně existuje, jsem si samozřejmě ověřil:


Jsem profesí učitel matematiky. Stejně jako Vás mne zaujala forma a intenzita antikampaně proti Jiřímu Paroubkovi. Rozhodl jsem se proto experimentálně prozkoumat fenomén Paroubka na Fejsbůku a fungování této sociální sítě jako matematického grafu.


Nedávno jsem vytvořil konto pro vymyšlenou, neboli umělou fejsbůkovou osobu (dále jen UFO), která nemá ráda Paroubka. Tato UFO má na fejsbůku konkrétní jméno, a nejen studuje, ale je již také zaměstnaná, věří "v úspěch", nesnáší levičáky, má hezký obrázek a má svůj oblíbený citát týkající se poctivé práce – a záměrně s rozpoznatenou pravopisnou chybou.


UFO jsem přihlásil do různých skupin typu Facka pro Ratha, Vejce pro Paroubka, Jejich revírem je Kaufland, Nebudu volit levici, Zastřelený Paroubek, Nesnáším komunisty a ČSSD, Nechci být otrokem sociálního státu, atp. Tam se lze přihlásit snadno bez nutnosti potvrzování. Tu a tam jsem kliknul na jejich hlášky, že se mi to líbí, že souhlasím, něco připsal, atp. Vytvořil jsem tak fiktivní obraz aktivní fejsbůkové uvědomělé pravicové osoby.


Když jsem takto nasbíral první "přátele", UFO poslala žádost o kontakt několika modrým komsomolcům z Modrého týmu. Připojili si ji obratem, když uviděli, kde všude je přihlášena a jak je aktivní. Potom si UFO našla několik lidí z vedení ODS (Nečas, Langer a Tluchoř) a požádala je o spojení. Připojili se také! A dál to už bylo snadné.


Funguje to přesně podle matematické teorie grafů. Když někoho z celebrit na Fejsbůku požádáte o spojení a on uvidí, že s ním máte společné přátele Langera, Nečase, zastřeleného Paroubka, boj s levicí a podobně, tak se připojí bez mrknutí oka, protože vidí, že patříte do stejného houfu jako on.


K dnešnímu dni (celkem vzato za pouhých pár desítek minut hraní s Fejsbůkem) má UFO víc než stovku přátel, z nich je celá řada českých pravicových celebrit. Z nich vybírám (s dovolením bez akademických a šlechtických titulů): Langer, Tluchoř, Nečas, Julínek, Šnajdr, Cikrt, Bém, Blažek, Pospíšil, Cabrnoch, Zahradil, krajští lídři ODS, dále Schwarzenberg, Parkanová, Severa, Štětina, Hybášková, Liška, Šustrová, Jacques, Bursík, …Kromě politiků se ochotně připojili také různí novináři a celebrity z televize.


UFO už nemusí sama žádat o připojení. Začaly tam chodit žádosti o připojení od fejsbůkové protiparoubkovské mládeže, ale i od celebrit. Nikomu, ani mládeži ani celebritám, nevadí, že mnou vytvořenou osobu osobně nemůžou znát. A síť stále roste…

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments