Jak se dělá demonstrace

Květen 27, 2010

Přátelé žlutého neštěstí, nazývaného též babišovka, projevili svůj rozhodný nesouhlas s globálním ohřevem planety, způsobeným nízkým obsahem biosložky v palivech v naší zemi.

 

Sešla se velmi nesourodá skupiny občansky uvědomělých občanů. Samozřejmě zelení ekoteroristé, hlásající strašné věci. Být přírodou, třesu se strachy:

 

Tisíce hektarů polí leží ladem a pěstování energetických plodin jak pro výrobu elektřiny, tepla, ale také pro biopaliva jsou alternativou pro české zemědělce.

 

Panu Bursíkovi ještě nikdo neřekl, že půda není obnovitelným zdrojem, tedy alespoň z perspektivy lidského života ne. Ale co by člověk neudělal pro dobré bydlo, stačí svůj zásadový, a dobře obchodovatelný, postoj prodat těm správným lobbistům.

 

Druhou skupinou byli patrně zemědělci, ale těm se není co divit. Ze své role, živitelů národa, byli vyšachováni politiky a z druhé strany na ně tlačí nadnárodní obchodní řetězce, případně polomonopolní zpracovatelé. Kdyby kulačili v té spávné zemi, jistě by se jim dařilo jinak, ale tady v rozvíjející se demokracii… Ve své ubohosti se prostě rozhodli nejít proti proudu a na své vlastní degradaci alespoň něco trhnout. Opravdu jim není co vyčítat.

 

Řepka

Pěkné rodné naftové lány

 

Zjistil jsem ale, že zde byla i další významná skupina a to zaměstnanci firem pana Babiše. Autobusy byly zajištěny, strávený čas proplacen jako přesčas a „motivační" dopis vyzývající k účasti odeslán. To se projevují občanské postoje, když nám to někdo platí!

 

Jak se v Praze demokraticky manifestovalo na záchranu Zeměgule a odpovědně hlasovalo ve sněmovně, se jistě dozvíme ze svobodného a objektivní televizního vysílání. Jen ta žlutá záplava, táhnoucí se napříč Evropou zase o kousek poporoste.

 

Převzato z Nautila

 

A Kapitán měl pravdu, sněmovna byla takřka jednotná: Magnát Babiš "přeloboval" Klausovo veto

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments