Je to ale zábava!
Televizní diváci byli včera večer na ČT 1 svědky grotesky,  nechtěné a na téma, které žádnou velkou legrací není. Šlo o pořad paní Jílkové Máte slovo, který měl polemizovat o tom, jak se u nás mají důchodci.

 

Jako veliký herec se projevil pan Nečas. Coby ministr tvrdě odmítal jakoukoli kompenzaci za inflaci, kterou vyvolala jeho strana. Nyní se soucitným úsměvem pokyvoval hlavou a mumlal, že ví, jak to mnozí důchodci nemají jednoduché. Nato kontroval prohlášením, že přece jeho vláda přidala důchodcům 1 800 korun – stejně jako jeho pán se ovšem nezmínil, že jim současně nejméně trojnásobek v podobě inflace sebrala.

 

Jako zdatný spoluhráč se ukázala reprezentantka důchodců, paní inženýrka Holasová, která vystoupila s názorem, že když se mají uskrovnit politikové, pak důchodci musí být solidární a uskrovnit se taky. Zapomněla, že si titíž politikové napřed přidali mnohonásobek částky, o kterou nyní v podobě čtyř procent platu přijdou.

 

Nízká inflace má být důvodem, proč důchodci nedostanou původně slíbené dvě stovky. Zvýšení DPH  je však zárukou, že měsíčně přijdou zhruba o 10 % reálné hodnoty průměrného důchodu. A to je hodně znát i s přihlédnutím k faktu, že se v příštím roce poměrně dramaticky zvýší nájmy. Pro staré lidi je mnohdy bolestné, když musí opustit byt, kde žili celý život – ale oni ve skutečnosti nemají kam jít! Neviditelná ruka trhu výstavbu sociálně  únosných bytů nezajistí. Developeři mají zájem pouze o apartmány pro bohatou klientelu a ještě se netají s názorem, že za přiměřený zisk považují částku kolem dvojnásobku nákladů.

 

Dalším zdatným komikem se ukázal být místopředseda ODS pan Vodrážky, když přišel s názorem, že by jeho straně měl stát (tedy daňoví poplatníci) nahradit ztráty ze zbytečně vynaložené volební kampaně. Pane místopředsedo, je tu vaše strana pro lidi nebo lidi jsou tu pro stranu? Ve vaší představě asi platí ta druhá možnost – lidi jsou tu proto, aby financovali něco, s čím třeba nesouhlasí a co se jim ani nelíbí. Těžko si už představit něco absurdnějšího!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments