Je vůbec možné, že nám vládne tolik chytrých lidí?

http://www.pavouciveflasce.cz/image/freestyle2006/header-gr2.gif


Premiér Nečas:  Jestliže se místopředseda ODS Drobil dokáže očistit před veřejností, mohl by se vrátit do vlády.

My říkáme: Pokud by ta „očista před veřejností“ přestavovala vykoupání v koši ve Vltavě, tak to bereme, ale tak to asi premiér nemyslel.


Poslanec Benda: Kalousek by měl dodržovat pravidla a koaliční smlouvu.

My říkáme: Tak, tak, Kalousek by měl dodržovat pravidla aspoň tak , jak je dodržoval Benda při psaní diplomové práce.

 

Předsedkyně sněmovny Němcová: Čekám, že se pánové ve vládě domluví tak, aby ve Sněmovně postupovali jednotně.

My říkáme: Nechce od nich příliš moc? Když se dohodli na zvýšení sazby DPH u všeho a nevšimli si, že pro zdravotnictví to znamená deficit, tak jak se mohou domluvit na tom, že vůbec nevadí, když si Vondra nevšimne, že platí dvakrát tolik než by musel.

 

Odborový ekonom Fassman: Daňová reforma dále podporuje „Švarcsystém“. Při převedení zaměstnance s platem 10 000 Kč na OSVČ, ušetří zaměstnavatel 8 tisíc Kč, zaměstnanec získá 3 tisíce Kč a jedině  státní rozpočet přijde o peníze.

My říkáme: Neměli by  ministři financí před jmenováním skládat test z matematiky? U toho nynějšího ty početní kiksy jsou nějak časté – rozpočet na r. 2009 měl být přebytkový a nepovedlo se, při zvýšení DPH nějak nepostřehl, že při nezměněném zdravotním pojištění zbude po uhrazení zvýšeného DPH míň peněz a tady si neumí propočítat, jak stát přijde o peníze, nemluvě o tom, že se mu nechce do zdanění hazardu.

 

Ministr Heger: Omezíme úhradu lázeňské péče ze zdravotního pojištění

My říkáme:  To snad vymyslel někdo, kdo právě spadl na hlavičku.  Pooperační lázeňská péče urychluje uzdravení a pro zábavu, jako honorace za první republiky, se už do lázní nejezdí. Aspoň bude víc místa pro zahraniční klientelu (ruskou a blízkovýchodní), která nám přináší víc peněz než dědeček a babička.

 

Ústavní soud zamítl stížnost malých stran na komunální volby v Praze. Soudce Nykodým řekl, že stěžovatelé nepřinesli důkaz o úmyslné manipulaci voleb.

My říkáme: Vždyť by to bylo trapné, přinést tam jako důkaz Béma, svázaného v kozelci.

 

Nejvyšší soud rozhodl, že může být okradený trestně stíhán pro vraždu v případě, kdy zabije zloděje, který již krádež dokonal a je na útěku, případně prchá bez kořisti kvůli vyrušení.

My říkáme: Jinými slovy, když chytrý zloděj něco ukradl, tak už mu to má zůstat a ne, aby se hloupý okradený snažil mu to vzít. Jen mi není zcela jasné, jak se to srovnává se střelbou policistů na ujíždějící auto, které jim na výzvu nezastavilo. V tom autě taky prchají kvůli vyrušení.

Převzato z Pavouků ve flašce

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments