Je známý bloger a aktivista v hledáčku policie?

Známá postava českého nejen internetu, Tomáš Pecina, vyslovil závažné podezření, že jsou jeho blogy sledovány orgány činnými v trestním řízení. Osobně se domnívám, že je to pravděpodobné, existuje zřejmě silná tendence přiřadit některým jeho výrokům a činům nálepku ideozločinu.

Pecina je znám řadou kauz, které dotáhl ke zcela nečekanému úspěchu. Připomeňme zablokování účtů městského sovětu v Karlových Varech, veřejné usvědčení elitního antibolševika a senátora Jaromíra Štětiny, jako agenta STB, nebo brilantní a vítězné tažení, které donutilo naši justici zveřejnit jména soudců-bolševiků. Minimálně tím posledním činem udělal proti komunismu víc, než všichni zakazovači dnes bezzubé KSČM, kazatelé morálních hodnot nebo vlastníci minulosti z Ústavu pro studium totalitních režimů. Na druhé straně mu patrně tyto úspěchy vygenerovaly pěknou řádku mocných nepřátel.

 

Velmi se mi líbí blog Paragrapfos, který pravidelně přináší (pro nás právní bezvědomce) šokující informace z bizarního světa české justice. Pecina nezapře své exaktní vzdělání, jeho logické uvažování  a závěry by mne možná občas i přesvědčily, že lze právo použít i k něčemu jinému, užitečnějšímu, než je udržení moci.

 

Jsou ovšem činy, které mne zrovna obdivem nenaplňují. Počínaje jeho zvláštním odchodem z Britských listů a současným totálním propadnutím sudetoněmecké otázce konče. Jeho aktivistické hledání a nafukování „českých“ vin bez ohledu na kontext tehdejší šílené doby a zločinů protistrany působí až trapně. Za vrchol hlouposti a dočasné ztráty soudnosti pak považuji prohlášení, že kult Lidic je „svým účelem antisemitský“.

 

 

Ať už si myslíte o Pecinovi cokoli, on je součástí oné svobodné a otevřené výměny názorů, které jsme my, blogeři i účastníci internetových diskusí propadli. Je pravděpodobné, že se právě toto mnohým lidem nelíbí a chystají se to změnit. V dnešní době systematických honů na ideozločince, oklešťování všech občanských svobod, svobodu slova nevyjímaje, a faktického nastolování totalitního režimu, to nemusí být zase nic tak těžkého. Vyzývám vás proto, abyste z osobních a zcela egoistických důvodů věnovali dalšímu vývoji okolo Tomáše Peciny zvýšenou pozornost, protože váš osud může být v krátké budoucnosti podobný.

 

 

P.S.: Od vydání varování na Slepeckou hůl přispívají prakticky jen anonymní uživatelé. I to je tak trochu v duchu doby:)

 

Převzato z Nautila

 

Stanův komentář: S Tomášem Pecinou téměř v ničem nesouhlasím (dokonce ani s jeho jazykovými archaismy),  jeho angažmá v SDS považuji dokonce přímo za nechutné a jsem s ním v této věci v těžkém sporu, přesto budu hájit jeho právo, aby svobodně hlásal své názory. A možná je to i návod pro mé čtenáře, jak číst tento server…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments