Jednoduché počty

Cizinci říkají, že se v Čechách necítí bezpečně, že jsou obtěžováni žebráky a ohrožováni a okrádáni zloději a taxikáři, že na silnicích jezdí vražedná óbrhovada v bavorácích, v obchodech se na ně mračí a utrhují nevlídné prodavačky, v tramvaji a metru se rozprostírá puch z nemytých těl, že lidé vypadají věčně nazlobeně až úplně tamto, nepozdraví, neusmějí se a vůbec. Tedy, podle cizinců, zlodějský, nekultivovaný, nekulturní, agresivní a nemytý národ.


Teď to máme potvrzeno i úředně.


Téměř čtyřicet procent voličů nepřišlo odevzdat svůj hlas, dalo najevo, že je osud státu a společnosti nezajímá. Z těch 62 procent, kteří k volbám přišli, dala pětina hlas stranám, které se do parlamentu nedostaly. Zahodila svůj názor, většina při plném vědomí, do kanálu.


38 plus 13, to už máme 51 procent těch, kteří se nehodlají nebo neumějí účastnit na rozhodování o své budoucnosti.


Tragédie kotlinky pokračuje. Dvě strany, TOP 09 a VV, dostaly dohromady přes čtvrtinu hlasů. Zopakujme si to: 27 procent voličů preferuje dvě partaje, které se na scéně objevily rok před volbami (VV je tady déle, ale donedávna chrněla v pražském odpadkovém koši), nemají v nabídce (kromě vzájemně si odporujících fantasmagorických hesel a proklamací) nic jiného, než hlad po křeslech ve sněmovně, po poslaneckých platech, a na kulisách svých potěmkinovských vesnic mají vyvěšeny profláklé ksichty a animírky. Nelze si představit, že by v západní demokracii získala téměř třetinu hlasů dvě neetablovaná seskupení bez členské základny. Voliči, kteří takovéhle strany volí, jsou nezralí, neodpovědní, ovlivnitelní propagandou a mediálním cirkusem. Tedy hloupí.


51 plus 17 se rovná 68 procent (tedy dvě třetiny populace) voličů, kteří nejsou schopni nebo ochotni rozhodovat o svém vlastním i národním osudu.


Jestliže i ve zbývající třetině alespoň formálně legitimovaných voličů jsou naprosto zřejmé silné patologické akumulace, shluky temné hmoty, a to nalevo i napravo, a tedy v celkovém součtu přibližně osmdesát až devadesát procent populace je objektivně diskvalifikováno pro opovědnou a seriózní volbu, pak se jeví návrat Julínka s Cikrtem jako logická a v podstatě i neodvratná událost.


Ale s hokejem jsme měli letos kliku.


(Diskuze k článku je otevřena i ZDE.)


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments