K volbám? K volbám!

Jediný okamžik, kdy volič může uplatnit svoji svrchovanost, nastane za necelé 4 hodiny.

 

A nerozhodnutý sociálně-liberálně-konzervativní volič se ptá sám sebe – má to vůbec smysl?

 

Má smysl volit liberálně-konzervativně-proiprotievropsky-občansko-demokratickou stranu plnou kmotrů, která už několikrát dokázala, že to nedokáže?

 

Má smysl volit antikomunisticky-eurohujersky-sociálně-demokratickou stranu, v níž se to kmotry také jenom hemží, a která chce zůstat ve vleku našeho "atlantického" spojence a pokračovat v nalévání miliard "betonové lobby" pod heslem o snižování nezaměstnanosti?

 

Má smysl volit protirežimně-protievropsky-komunistickou stranu, která při vší své rétorice v nižších patrech politiky velmi dobře spolupracuje s oranžovými i modrásky na regionálních a komunálních "malých domů"?

 

Má smysl volit asociálně-bilderbergsky-kriminální recykláty z TOP09, kteří se tváří jako něco nového a šíří tady jedy mezigenerační a třídní války?

 

Má smysl volit marketingově-totalitárně-práglovsky-populistické Věci veřejné a jejich sexy kandidátky?

 

Má smysl volit konzervativně-sociálně-křesťansky-demokratické lidovce, kterým nevadilo sedět ve vládě s kýmkoliv, od Gottwalda po Topolánka?

 

Má smysl volit ty ostatní, u nichž je velká pravděpodobnost, že se do Poslanecké sněmovny nedostanou?

 

Je to jistě těžká volba, a každý z nás se nakonec rozhodne po svém, podle svého společenského postavení, věku, životních zkušeností, s menší či větší znalostí programu a kandidátů jednotlivých stran. A přestože vím, jak malá je moc voličů a voleb změnit věci k lepšímu, a je mi jasné i to, že většina věcí budoucích se bude rozhodovat nejspíše úplně jinde než v naší malé a krásné zemi, zdálo by se mi velkou chybou, kdybychom nechali své hlasy propadnout.

 

Takže, vzhůru k volbám, outsideři! A mějte šťastnou ruku!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky