Kam zmizel smysl pro humor

O ODS se toho poslední dobou moc napsat nedá. Strana se rozhodla, že voliče nebude obtěžovat nějakým volebním programem nebo nápady na řešení aktuálních problémů, když jí stačí oblepit letoviska fešáky v plavkách a pravidelně zanadávat na Paroubka nebo ČSSD. Preference rostou, asi to tak mladým, krásným a inteligentním voličům ptákostrany stačí.

Jejich moudrou kampaň pro vzdělané ocenil jakýsi vtipálek. Plakát, kde modří hoši žebrají o to, aby je někdo pustil k vodě, mírně upravil a nový text zní: "My jsme za vodou, a co vy?" Reakce byla velmi rychlá. Fotograf Kraus se rozhodl žertéře zažalovat. Místofűhrer ODS Vodrážka neprojevil sebemenší smysl pro humor, a jako tradičně nás odkázal na sociální demokraty: "Je to krádež. Navíc opravdu za vodou je se svým bytem na Floridě Stanislav Gross, bývalý premiér z ČSSD."

Nic proti, soudy kauzu nějak vyřeší, jen by si to chtělo trošku zavzpomínat, jak to bylo před pár lety. Tehdy ODS využila bez dovolení materiály Českého Snu, prohrála proces a musela zaplatit pokutu. Tiskové prohlášení modrých vtipálků znělo takto: "Inkriminovaný reklamní leták byl volně ke stažení na webových stránkách autorů Českého snu. Byl využit jako podklad pro koláž do interního bulletinu ODS, distribuovaného zdarma pouze členské základně. Nikoli tedy k výdělečným účelům. Rozhodnutí soudu respektujeme, ovšem nemůžeme se zbavit dojmu, že autoři Českého snu nemají nadhled a smysl pro humor, ačkoli si svojí kampaní vystřelili z tisíců lidí, kteří jejich klamavé reklamě uvěřili."

Kam zmizel ten nadhled, který ještě nedávno doporučovali, kam zmizel ten smysl pro humor? V tomto případě si také jen někdo ofotil volně dostupný plakátek, a pak ho předělal, takže vše je v pořádku, alespoň podle logiky dřívějších vystoupení ODS.

Převzato z blogu Modrá šance

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments