Kanadský podzim 2014?

Když přemýšlím o ukrajinské krizi a o tom, jak na ni reagují tzv. demokratická média, tak si nemohu pomoci a zkouším si představit, co by se stalo, kdyby se to celé stalo trochu jinak.

 

Tak pojďme do toho:

Jednoho dne se stane, že velká skupina Kanaďanů bude mít oprávněně plné zuby Harperovy neokonzervativní vlády (oni ji mají plné zuby už teď) a začne proti ní vést kampaň. (Mohlo by to mít souvislost i s nedávným rozhodnutím Harpera nepřipojit se do amerického spolku zemí, jež byly vytvořeno za účelem nadvlády USA nad kontinentem). Nástupce KGB se samozřejmě okamžitě chopí téhle příležitosti, jak pořádně Američanům zatopit a začne tajně poskytovat zdroje tomu, co ruská média označí jako Revoluce javorového sirupu. Dojde to tak daleko, že tajně trénují několik tisíc radikálních separatistů z Québecu ve vojenských táborech na Kubě a poté je posílají do Ottawy, aby bojovali za sociální spravedlnost a pomstu na konzervativních spoluobčanech tíhnoucích k USA. Ruské velvyslanectví je zásobuje a poskytuje jim peníze, ruští diplomaté jim otírají pot a krev z tváří před čínskými a východoevropskými kamerami. Svět pláče kvůli těmto hrdinným bojovníkům za svobodu a Facebook je přeplněn soucitnými komentáři. Tito Mladí hrdinové, většinou frankofonní, se začnou potýkat s policejními jednotkami a brutálním odporem ze strany zlé Harperovy vlády. Mnozí z ních zemřou a náměstí budou zasypána květinami … neziskové organizace z celého světa vyjádří své znechucení nad Spojenými státy a hodnotami, které ztělesňují, přičemž ve stejné době v americkém Aspenu proběhnou pompézní olympijské hry, které odvrátí pozornost průměrného amerického občana od ottawského krveprolití ke krasobruslení.
 
V okamžiku, kdy jsou vítězům na krk pověšeny poslední medaile, javorově-sirupoví revolucionáři úspěšně zaútočí na parlament a namíří zbraně na hlavu zkorumpovaných neoconských ministrů. …Harper se štěstím uprchne a dokonce zanechá i fotky své ženy a dětí (má vůbec nějaké?) na svém naleštěném kancelářském stole. Québecká vlajka potom hrdě zavlaje nad televizní věží. Je ustavena nová samozvaná (možná i s ruskou tajnou službou předjednaná) vláda, která okamžitě vyhlásí, že všichni Kanaďané musí začit mluvit francouzsky a že anglofonní a proameričtí občané Kanady byli zrádci a měli by zaplatit za všechno zlo, které způsobili své zemi. Objeví se také šeptanda, že vláda bude požadovat části Aljašky, které byly nespravedlivě odebrány Kanadě, včetně částí bohatých na ropu.
..

A teď by mě zajímalo, co by udělal americký prezident. Co by psali ve Washington Post? A co v New York Times? Jak by se cítil obyčejný Američan, kdyby se něco takového stalo blízko hranic USA? A jak zareaguje americká armáda, která je proslulá svým klidem, uměřeností, obětavostí a touhou ochraňovat svět? Mohl by si vůbec někdo myslet, že by měla právo se trochu rozvášnit??? Přemýšlejte o tom. Je to důležité. Většina konfliktů během posledního století byla vytvořena (financována a manipulována) tajnými službami, protože ti, kteří mají reálnou moc, nemají zájem na zachování míru. Mír nepřináší zisk. Jenom válka. Pokud se lidé hádají, přestanou vnímat, co je správné a nemají jasné myšlení. Bezpráví plodí bezpráví, násilí ještě více násilí a přitom je snadné ovládat znepřátelené strany. Rozděl a panuj. Nic nového pod sluncem. Stačí jen udržovat oheň a nalít do něj trochu oleje vždy, když hrozí, že by mohl vyhasnout. A to zejména tehdy, když graduje krize a peníze nejsou podloženy žádnými trvale udržitelnými hodnotami. …Naházej vše, co můžeš, do plamenů a obviň z toho někoho, koho neznáš!!! V ideálním případě zahaj novou studenou válku, která udrží oheň pálením vybraných čarodějnic na hranici mainstreamových médií, jež sázejí na spravedlivý hněv lidu vyvolaný tou nejúspěšnější reklamní kampaní všech dob.

Paráda. Smekám svůj klobouk před ďáblem. Zdravím tě, člověče. Tobě nikdy nedojdou kreativní nápady. Jaká škoda, že zápletka je víceméně stále stejná. Něco jako hudba v béčkových hollywoodských filmech. Pouze krev a slzy jsou skutečné. A to je na tom to hrozné a smutné. Dobrou noc.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments