Kanadští právníci proti válce: Bush, Cheney a Blair nežádoucí!

Kanadská nevládní organizace Lawyers against the Wars požaduje ve svém dopise po členech kanadské vlády, aby zabránili plánovaným říjnovým návštěvám George W. Bushe, Dicka Cheneyho a Tony Blaira v Kanadě. Argumentují tím, že byli v několika soudních procesech před americkými a kanadskými soudy obviněni z válečných zločinů. Podle kanadských zákonů je nepřípustné, aby do země vstoupili lidé obvinění z porušování lidských práv a mezinárodního práva.

Podle tohoto dopisu tito bývalí vrcholní politici byli na základě žalob od dobře informovaných osob v několika soudních kauzách usvědčeni z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Tyto zločiny se staly v souvislosti s invazí do Iráku a Afghánistánu, i mučením vězňů na Guantanámu, v Abú Ghraibu a Bagramu.

Kanada podepsala Ženevské konvence a Římský statut Mezinárodního trestního tribunálu, jenž ji zavazuje předcházet válečným zločinům a zločinům proti lidskosti a trestat je. Proto by kanadská vláda měla tyto bývalé čelné představitele upozornit, že jejich návštěva je nežádoucí.

Zdroj a celý text dopisu v angličtině: Global Research

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments