Kde jsou hranice tolerance?

Dnes jsem měl možnost vidět na internetu tabulku s údaji o budoucích odchodech do důchodu. Když jsem viděl čísla,která obsahovala, položil jsem si základní otázky.

Kde je hranice trpělivosti občanů naší země?

Je vůbec možné,že si toto necháme líbit?

Každý normální člověk ví, že do 70let se pracovat nedá. O tom není třeba teoretizovat. Jsou jistě výjimky jako například naši herci nebo politici, ale ty jen potvrzují jasná pravidla. K tomu přidáme dnešní realitu, kdy většina lidí ve věku nad 50 let je již ,,stará" a práci nedostane. Výsledkem bude samozřejmě dlouhodobý pobyt na úřadu práce a život na sociální podpoře. A s tím také přijde velmi dramatické snížení případného důchodu. Nevím zda o tom lidé vůbec přemýšlějí. U mladých se to dá pochopit. Myslí si,že budou pořád silní a zdraví a ,,pravicová masáž" na školách o individualitě a samostatnosti dělá také svoje.

Ale co skupina lidí ve věku 40 a více let,která již naplno okusila vymoženosti tohoto systému?

Opravdu je v klidu, nebo jsme již na hranici těsně před výbuchem, který smete tento nelidský systém, jenž je založen jen a pouze na okrádání a zneužívání ostatních? 

Naše vládnoucí garnitura s touto možností evidentně nepočítá. O tom svědčí stále větší arogance vládních představitelů. Pro příklad našeho ministra Kalouska,který ,,hákuje " od půl sedmé obklopen svými gorilami, nemusíme chodit daleko. Slovům ženy,která na demonstraci vyzývá ostatní, aby ho hodili do Vltavy, se v kruhu svých jistě státem dobře placených ochránců vysmívá. Ale jak se říká, žádný strom neroste do nebe a nic netrvá věčně. A až budou naši ,,mocní pání" opravdu lítat do Vltavy nebo z oken, bude již opravdu pozdě.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments