Když si to odboráři dobře pohlídají, vládu nakonec shodí sami kmotři

Schopnost lhát, to ještě není důkaz inteligence. Jen absolvovaného školení. Jenže, nic se nemá přehánět. Bylo docela na úsměv, vidět nedávno v televizi pana Nečase rozčileně pohazovat ručičkou a národu hrozit nezávislými soudy. Božíčku, on tomu snad věří, že nějaké soudy na tomto světě jsou nezávislé? Denní praxe a selský rozum přece stačí na jednoduchý závěr, že každý soud je vždycky závislý. Závislý je především na zákonech, které jsou dílem politiků z vlády, senátu a parlamentu. Tak vida, jak je to jednoduché. Na čem jsou tedy naše soudy nezávislé? Jsou snad nezávislé na korupci? A potvrzují to kauzy justiční mafie, Berky, Drobila, Vondry, Kindla, Dalíka, Chalupy, Grosse, včas uprchlých Koženého, Vostrého, Krejčíře, Pitra a dalších?  Co tedy zbývá? Jsou snad naše soudy nezávislé na spravedlnosti? Mmnno … to by možná mohlo být to jediné, v čem by se dalo Nečasovi věřit. Ale já vím, není dobré mluvit o provazu v domě oběšencově.


Něco se zadrhává ve vládním mocenském máslostroji. Chudinka Kalousek si chodí do televize k příteli Moravcovi trpce stěžovat, že ho nikdo nechápe. A především odboráři. A proč by jej měli dnes chápat právě oni, když už celý národ ví, že všechny ty jeho "reformy" a "škrtací úspory" jsou jen laciné lži pro dokončení dvaceti let trvající zpronevěry veškerého státního majetku, čili pirátizace? Kalouskův úkol totiž zní úplně jinak: Dostat české hospodářství do stavu totálního zadlužení soukromým cizím bankám a ekonomicky "vytvořit" definitivní české Řecko. Zeman s Klausem to kdysi snaživě začali a Kalousek už jen provádí dokončovací práce. Zvýšená DPH, škrty v sociální oblasti, protiústavní poplatky doktorům, to už je jen folklórem modrohnědé nenažranosti. Základ je v záměrném nastavení minimálních daňových příjmů a záměrně maximálních výdajích a dalších a dalších dluzích, které dál vláda dělá. Dluzích, krytých jen její neschopností cokoliv v budoucnu v tomto současném ekonomickém systému splatit. To však kmotry nebolí, to vadí nám občanům. A moc.

Je možné, že jestli příští stávka bude už generální, pak ti naši bývalí svazáci ve Strakovce vyhlásí i stanné právo a povolají všech čtyřicet tisíc policajtů s pendreky do ulic. Ano, to se vyloučit nedá. Jistá věc je však i ta, že ani potom naši vládní a parlamentní žvanilové sami nenasednou do vlakových mašin a do řidičských kabin autobusů a tramvají. Je rovněž zcela jisté, že ani pak je jejich šoféři nenavezou na stavby, do dolů a do fabrik, aby tam v montérkách plnili byznysplány výroby výrobků pro Klausovu neviditelnou ruku trhu. A kdo tam tedy půjde pracovat, aby kmotři měli v pohybu ten svůj kšeft? Že by naši chrabří žoldáci z Afghánistánu? Anebo bachaři z bouřících se věznic? A kdo zaplatí škody nejen za stávky, ale především za rozkradený stát a po léta unikající daňové příjmy? A vůbec, co je lepší? Válčit s vlastním národem, anebo přenechat vládu někomu, kdo bude už konečně opravdovým hospodářem? Hospodářem, který jen johnovsky nežvaní, drobilovsky nekryje krádeže a nečasovsky nelže?

Každý politik by měl vědět, že zkušenost je věc, kterou i on získá teprve tehdy, když už ji nepotřebuje. Takže, aby pro někoho z nich nebylo pozdě, až se bude zase u kmotrů krájet dort. Mít doktorský diplom jen z vysoké školy odborného diletantismu, to ani kmotrům u jejich zaměstnanců politků věčně stačit nebude. Slyšel jsem včera v hospodě, že tam údajně jakýsi Karlík Schwarzenbergů kdysi před volbami tvrdil, že paka ve vládě a lůza v ulicích, to prý odjakživa kazilo dobrý humanitární byznys.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments