Klausův americký melouch
Jak je možné, že při vší globální provázanosti telekomunikací, internetu, znalosti cizích jazyků mezi našimi spoluobčany, při všech těch mediálních alternativách, údajné politické konkurenci, všech těch "checks and balances", což se, nevím proč, překládá jako "brzdy a vyvážení“, nemá většina českých občanů možnost se relevantním způsobem seznámit s tím, jak podle veřejného mínění důstojně úřad reprezentující a na jeho vážnost a ochranu národních zájmů dbající první občan státu Václav Klaus melouchaří ve Spojených státech za peníze ropných a tabákových firem?

Citujeme z programu prezidenta ČR Václava Klause (zveřejněno tiskovým odborem až 4. března, i když Heartland Institute hrdě oznámil pronajmutí našeho prezidenta již 21. Ledna t.r.) :

Prezident odcestuje ve čtvrtek dne 5. března 2009  v ranních hodinách pravidelnou linkou přes Los Angeles do Santa Barbary, kde se v pátek dne 6. března zúčastní konference Wall Street Journal a vystoupí na panelu věnovaném problematice globálního oteplování v souvislosti s dnešní ekonomickou krizí. Poté, v rámci večeře na pozvání Glenn Foundation for Medical Research, prezident přednese projev na téma: „Is Capitalism in Crisis?“.

Po přeletu do New Yorku prezident v neděli dne 8. března 2009 poobědvá se zástupci Společnosti pro vědy a umění a ve večerních hodinách svým projevem zahájí mezinárodní konferenci o změnách klimatu (International Climate Change Conference 2009), pořádanou Heartland Institute.

V pondělí dne 9. března prezident poobědvá se členy redakční rady Wall Street Journal a setká se na akademické půdě Columbijské univerzity s jejím vedením. V 15.00 hodin amerického času po úvodním slově rektora univerzity Lee Bollingera vystoupí prezident s projevem na téma: „Europe, Global Warming and the Current Economic Crisis: As Seen From Prague” a zúčastní se následné debaty se studenty a vědeckými pracovníky univerzity. Prezident republiky zde vystoupí v rámci pravidelné přednáškové série World Leaders Forum Series.

Je zapotřebí to napsat jasně a jednoznačně. Pracovní cesta pana prezidenta do USA nemá nic do činění s výkonem jeho funkce nebo ústavním mandátem úřadu prezidenta České republiky. Václav Klaus několikrát do roka vědomě, za úplatu zneužívá prestiž svého úřadu pro propagaci svých osobních názorů, které nejsou v souladu s oficiální zahraniční politikou vlády ČR. Stává se tak propagandistickým nástrojem tabákových a ropných koncernů.

Zejména skalním fanouškům Václava Klause doporučuji seznámit se s detailními informacemi o financování Heartland Institute, který je institutem asi tak stejně, jako je CEVRO akademií. Doporučuji jim také přehrát si skandální záznamy (zde a zde) jeho rozhovorů s Glennem Beckem, kde v rámci loňské propagandistické akce Heartlandu čerstvě zvolený, ještě neinaugurovaný prezident ČR staví do jedné řady stalinismus, komunismus a Al Gora. Poslechněte si projevy na této akci (hlavní provokativní řečníci – V. Klaus, J. Izrael, R. Innis). Podívejte se do kuřácké lóže Heartlandu, kde si již třetím rokem najímají Václava Klause k podpoře tvrzení, že tabák neškodí. Kdo tvrdí opak, je levičák, který omezuje svobodu.

A ještě jedna věc. Václav Klaus zakazuje vyvěsit na pražském Hradě vlajku EU, a to i v době, kdy jsme její předsednickou zemí. Je to v rozporu s obyčejnou slušností, kterou po jiných tak pedanticky vyžaduje. Tvrdí, že předsednictví EU „nemá cenu“. Přesto se Philip Morris, Exxon a spol., které si již třetí rok Václava Klause v USA najímají a dávají mu nezákonné honoráře, nestydí s radostí využít toho, že jej mohou titulovat nejen jako „president Czech  Republic“, ale i jako „president EU“.

Je toto hájení národních zájmů? Jedná Václav Klaus v ústavním mandátu? Je to důstojné? Zítra se to samé bude znova opakovat.


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments