Koalice korupčníků

Soubor:V.Bárta2.jpgPokud někdo řekne, že tato vláda má nejvíce velmi závažných korupčních a defraudačních afér za nejkratší období v historii naší republiky, tak to pravděpodobně nikdo nebude moci napadnout. To nejsou jen nějaké malé zkažené úřednické rybí ocásky, tahle ryba nechutně zapáchá celá.

Není to ale nic divného, když se na to podíváme střízlivým okem, tak z čeho se dnešní vláda skládá?

Na jedné straně máme starou dobrou ODS, která zde již dvacet let trénuje, jak nejlépe státní majetek či finance napojit na soukromé a stranické kapsy. A potom jsou zde dva marketingové produkty. Za prvním přímo stojí zámožný podnikatel, jehož firma je sice obrovská, ale zisky má dlouhodobě na úrovni možná o něco úspěšnějšího živnostníka, čili se plně zapisuje do klasiky českého podnikatelského ethosu. A za druhým máme politika, který již od rudých dob vždy dobře věděl, odkud vítr vane a dokázal se spojit se skoro všemi (výjimkou byl Miloš Zeman), od komunistů k největším antikomunistům. Vše to zaštiťuje enormní láska pana Bakaly, který vycítil šanci a tento trojspolek zvaný lidově bakalice financuje. Samozřejmě to dělá naprosto nezištné.

S takovýmto zázemím snad už nikoho nemůže moc překvapit ani poslední aféra. Poslanec Škárka ve slabé chvilce prozradil, že dostává už delší dobu penízky za loajalitu. Něco takového si novináři nemohli nechat ujít a rozpoustala se nová aféra. Dnes už bývalá Veverka nejdříve začala mlžit, ale po návratu ze zahraniční cesty odpálila nálož. Škárka prohlásil, že kromě již zmíněné pravidelné platby dostal od svého šéfa Víta Bárty 170 tisíc korun. A ministr dopravy mlčel. A mlčel. A mlčel. Dnes pan Škárka na důkaz svých slov předložil obálku s penězi, na které mají být i otisky prstů majitele Věcí Veřejných. Přidal pak také nějaké další papíry ze zákulisí politické praxe loutek pana Bárty.

A najednou se jeho bývalý šéfík probudil, vzpomněl si na strejdu Vika, nastoupil se svými pretoriány před kamery s krásným záběrem Pražského hradu za zády a začal vysvětlovat. On má totiž obrovské srdíčko a už dávno svým spolustraníkům řekl, že může pro ně fungovat jako pokladnička, do které mohou bez jakýchkoliv potvrzení sahat. A pan Škárka (asi blázen, jak naznačil objektivní ministr vnitra Radek John), dříve šéf a ještě předevčírem vicešéf Veverek, byl kámoš největší (i když pořád zadlužený, divný typ, co neměl ani na oblečení, prostě podezřelý). Takový kámoš, kterýmu bez potvrzení před pár dny dá 170 papírů, i když mu již nějaký měsíc či dva okopává kotníky a zvažuje odchod ze strany. Takový byl Vítek frajer. A teď tato hnusná a nepochopitelná zrada. Ani jedno oko nezůstalo suché. Na konec přidal strohé komuniké v tomto duchu: Toť vše co jsem chtěl říci. Do pátku mlčím jako hrob a vyrábím důkazy, vlastně ne, mlčím jako hrob, protože jsem již vše odhalil a nezůstal nikde ani stín pochybnosti. V pátek už budete vědět naprosto přesně, jestli se o půjčce jednalo před jedním svědkem nebo mnoha svědky, anebo jestli jsme to řešili mezi čtyřma očima, dnes to není důležité, a proto bez otázek, prosím.

A jak to celé skončí?

Asi tak jak naznačoval již pan Gazdík u Barbory Tachecí. Do lidské řeči by se to dalo přeložit asi takto: Koalice je strašně velká hodnota, my nechceme do Řecka, je to vnitřní záležitost Věcí Veřejných, nemáme žádné důkazy a vůbec, vy asi chcete Paroubka prezidentem. Jo a kdo je proti nám, tak podporuje korupci, se kterou my každý den bojujeme.

————————
A pro pobavení malý vtípek. Víte jaký je důkaz pro to, že má pan Bárta pravdu, a šlo jen o půjčku? Protože VV mají silný antikorupční program a musí jakoukoliv korupci hlásit Radku Johnovi a Lence Andrýsové. S tímto geniálním vysvětlením přišel pro Novinky pan Dobeš. Díky tomu je například jasné, že v ČR neexistuje kriminalita, protože každý trestný čin přece musíme ihned hlásit policii.

Převzato z Modré Šance

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments