Komentář ke knížecímu hnoji

Tak legenda naší české politiky pan dědičný šlechtic Schwarzenberg zase rozdával na Ukrajině svá moudra.


Prý je jedním z politiků „světového významu“, který použil analogii přirovnání prezidenta Ruské federace k Hitlerovi. Nemám sílu ta dvě jména uvést v jedné větě. Náš ochránce lidských práv vidí na současné situaci v Ukrajině, o které lidé v České republice nemají ani ponětí, pokud nezabrousí do alternativních zdrojů na internetu, světlé stránky. Prý se tam již snad konečně začaly objevovat náznaky „skutečné“ občanské společnosti. Tím asi myslel tu mládež na Majdanu rozhazující Molotovovi koktejly, hajlující a ubíjející policisty k smrti…? Díky jednání světového zlosyna Putina prý Ukrajinci konečně naleznou svou skutečnou identitu. Pokud tím myslel tu skvělou banderovskou, tak tu jich tam opravdu pár asi nalezlo, ale stěží díky Putinovi. A aby si vzpomněli na staré dobré časy za druhé světové, tak zase upálili pár desítek lidí tentokrát v Oděse. Řekněte mi, kolik lidí to v Česku ví? V evropském městě Oděse zahynou úděsným způsobem desítky lidí a tady je ticho po pěšině. Proč se o to investigativní žurnalisté nezajímají? Proč se neperou o tak skvělé hororové téma? Že by proto, že se to ani při nejlepší vůli nedá dát za vinu Putinovi, zato té nevolené fašistické vládě než bys řekl švec?


Podle našeho skvělého politického zástupce se prý na Ukrajině nejedná o občanskou válku, neboť v ní prý nebojují pouze Ukrajinci, nebo alespoň zbraně prý dostávají zpoza hranic, rozuměj východních. Takže v Sýrii vlastně také není občanská válka, ne? Válčí tam většinou cizinci nasazovaní a ozbrojovaní zcela nepokrytě zpoza hranic ze západu a od arabských šejků. Na Ukrajině to vůbec není tak, že lidem na východě došla s Kyjevem a jeho věčnými politickými hrátkami trpělivost, a po událostech v Oděse, Kramatorsku a jiných ukrajinských městech, kam nelegální vláda vyslala vojsko, kde se střílelo do civilistů, prý nepochopili dost dobře situaci. Ale pokud se tam bude pan Schwarzenberg dost často vracet, aby jim tu situaci vysvětlil společně s přednostmi vstupu do EU, kam by se mohli po 20 letech podle něho snad dohrabat, tak to pochopí, sklapnou kufry a podvolí se nikým nevoleným loutkám v Kyjevě.


Pan Schwarzenberg zdůrazňuje, že cesta voleb je ke změně politiky ta nejčistší. Že to tedy nevysvětlil už těm „pokojným protestujícím“ na Majdanu? Přece jim tam byl kázat o demokracii, že tehdy neuplatňoval to mezinárodní právo. Proč oni si nevytvořili stranu s názvem Sláva Banderovi a nešli do voleb?


Vztah s Ruskem prý již nebude jako dřív, po jeho příšerné (nikým nedokázané a neviděné) agresi na Ukrajině. Možná myslel to všenárodní referendum na Krymu? To nebyla dost čistá politická změna směru? Ne? No to jsou věci. V Evropě je podle něho plno pokrytců, kteří by místo válčení s Ruskem raději obchodovali. Zbabělci!!! Ne a ne vymyslet pořádné sankce, ať to Rusko složí ekonomicky jako domeček z karet a my ho potom už jenom zadupeme.


Ruská agrese prý nezná hranic a s jídlem roste chuť. Otázka je ovšem čí chuť. Již několikrát v historii jsme se mohli přesvědčit, kdo kam pochoduje. Ovšem zachraň se, kdo můžeš, ty, kdož nejsi ještě pod ochrannými křídly té mírotvorné organizace NATO, jsi vystaven sychravému větru ze Sibiře.


Berlín a Paříž prý blokují vstup Ukrajiny do NATO, neboť nepochopili vážnost situace. Já bych si to přeložila tak, že mají pořád ještě stažené zadky strachem z dalšího výprasku, který si již dávno zasluhují, bohužel společně s Českou republikou (TA OSTUDA!!!) – za Jugoslávii, za Libyi… mám jmenovat další?


Pan Schwarzenberg se cítí jako ochránce všech, kdo nebudou své zájmy hájit se zbraní v ruce. Kdy si tedy půjde osobně stoupnout před ty tanky, které se jim v těch východních městech prohánějí?  Jak to, že se neprohánějí separatistické tanky po Kyjevě? Kdo je tady krucinál vlastně ten agresor? Ovšem po ozbrojených separatistech palte, co to dá. Co si to dovolují, hájit své domovy se zbraní v ruce.


A hlavně nenechte Východňákům Donbas na pospas. Tam jsou přece suroviny a průmysl, které se pořád ještě dají zhodnotit západním směrem, jak jinak.


Och jak ten Schwarcenberg miluje ruský lid a jeho kulturu, škoda jen, že má v Kremlu tak zpátečnickou vládu, která se začala stavět na zadní a neposlouchá světového páníčka. Oškliví kluci jsou to.


Závěr rozhovoru je také velmi pěkný. Prý byla v Československu unikátní situace při rozdělení. Lid si to nepřál, avšak elity se neshodly, tak se hoši prostě šábli, no? NORMÁLKA, ŽE PANE SCHWARZENBERGU? JEDNÁNÍ ELIT, TO JE PŘECE VAŠE PARKETA. Přece nenecháte rozhodovat sprostný lid.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments