Komise pro vyšetřování 9/11 si „zahrávala s ohněm“Září 19, 2009


Podle Státní komise pro teroristické útoky proti Spojeným státům (National Commission on Terrorist Attacks Upon the United States), známé spíše jako Komise pro vyšetřování 9/11 (9/11 Commission), byl jako pilot Boeingu 757 společnosti United Airlines, který havaroval na poli v blízkosti Shanksville v Pennsylvanii 9. září 2001, označen libanonský student Ziad Jarrah.


Už dříve jsme ve Wayne Madsen Report informovali, že na základě četných zdrojů z Národní bezpečnostní agentury (National Security Agency), Zpravodajské služby ministerstva obrany (Defense Intelligence Agency) a Letectva Spojených států (U.S. Air Force) byl let 93 společnosti UA nad Pennsylvánií sestřelen dvěma stíhačkami F-16. V blízkosti do záhuby letícího Boeingu 757 byly také bezpilotní letouny Global Hawk, které v místě a čase, v němž byl ohlášen i náraz velkého dopravního letadla, také havarovaly.


Ve výtahu ze zprávy zmiňované komise nazvané Cestování teroristů (Terrorist Travel), který obsahuje cestovní doklady údajně používané únosci, je fotografie amerického víza Ziada Jarreha. O vízu je tam napsáno, že přestálo havárii Boeingu 757, ovšem jako zázrakem plameny po explozi letadla zařídily, že se uchovala ta část víza, na níž byla Jarrahova podobenka a část čísla víza.


Jarrah se narodil v Libanonu v rodině sunitských muslimů, ale mnoho času strávil jako dobrovolník, pracující s invalidními a osiřelými dětmi v katolické škole a církvi. Existuje mnoho dohadů o tom, jestli byl Jarrah skutečně někdy členem „hamburské buňky“ Mohameda Atty a jestli byl vůbec 9. září 2001 pasažérem letu 93 společnosti United Airlines. Jeho výchova byla zřetelně sekulární.


FBI ovšem musela na základě videozáznamů pochybného původu a víza z místa havárie v Pennsylvanii, jež bylo ušetřeno od všeobecné zkázy tím, co by mohlo být popsáno jako „inteligentní oheň“ usoudit, že Jarrah byl pilotem v týmu únosců letu 93. Německé úřady nikdy nepředložily žádné důkazy, jež by spojovaly Jarraha s Attovou hamburskou buňkou či ostatními údajnými únosci.


Požár z exploze UA 93 se podle všeho „zastavil jen o vlásek vedle“ a nechal Jarrahovu fotografii i číslo jeho amerického víza v podstatě neporušené a tím dokázal agentům FBI, že on byl pilotem uneseného dopravního letadla. Tak by tomu i bylo, kdyby tomu ovšem Komise uvěřila. Šest z devíti členů Komise věří, že byli Bushovou vládou a vrcholnými vládními představiteli obelháni a uvedeni v omyl.


Toto je výňatek ze zprávy Komise o únoscových cestovních dokladech:


25. května (2000) – Ziad Jarrah, narozen v Libanonu, požádal a poté obdržel pětileté B-1/B-2 (turistické/podnikatelské) vízum v Berlíně. Úředník konzulátu, který vystavil vízum, si nemohl vzpomenout, jestli vedl s Jarrahem pohovor. Naše posouzení vízové politiky berlínského konzulátu pro třetí země naznačuje, že Jarrah byl přesvědčivý uchazeč o vízum, což je dáno jeho dlouhým pobytem v Německu (asi čtyři roky), vysokoškolským studiem v Německu (na dvou univerzitách) a libanonskou státní příslušností. Více než dvouletý pobyt v Německu byl pro občany třetích zemí limitem pro schválení víza. Úředník, který posuzoval jeho vízum, tvrdil, že bohaté libanonské rodiny často posílají své děti do škol v Německu, což je způsob, jak je udržet stranou od napětí na Středním východě, a že Jarrah vypadal jako jeden z těchto bohatých emigrantů.“


Nejenom, že Jarrah byl ideálním kandidátem pro udělení víza v očích berlínského konzulárního úředníka, ale i jeho vízum se mohlo vydat na podivuhodnou dráhu, při níž přežilo ohnivý náraz letadla, a přitom uchovalo Jarrahovu fotografii a své číslo.


A nejenom, že úředník berlínského konzulátu měl výpadek paměti, který se týkal rozhovoru s Jarrahem, ale dokonce i Libanoncova žádost o vízum byla zničena americkým ministerstvem zahraničí, stejně jako žádosti dalších únosců. Na straně 45 výtahu zprávy Komise se píše:


Pět ze třiadvaceti žádostí o víza bylo rutinně zničeno s ostatními dokumenty před 9. zářím, před tím, než se zjistilo, jak jsou důležité. Žádosti o víza Nawaze al Hazmího, Khalida al Mihdhara (v roce 1999), Mohameda Atty, Marwana al Shehhiho a Ziada Jarraha byly zničeny.“


Zpráva neuvádí, jaké „další dokumenty“ byly zničeny ministerstvem zahraničí před 9. zářím, ani nevysvětluje proč je „rutinní“ ničit žádosti o víza návštěvníků, kteří jsou stále ještě ve Spojených státech.


Zpráva tvrdí, že na ministerstvu zahraničí stále existuje elektronický záznam Jarrahovy žádosti o vízum, stejně jako jeho fotografie. Elektronické záznamy se ovšem dají snadno zfalšovat. Zpráva uvádí:


Záznam v DOS, podrobnosti žadatele o nepřistěhovalecké vízum Ziada Jarraha, 8. prosince 2001.

Originál žádosti o vízum byl zničen, ale elektronický záznam, včetně jeho fotografie, zůstal v databázi ministerstva zahraničí. Zčásti ohořelá kopie Jarrahova amerického víza, odebraná z místa havárie letu 93, je připojena v příloze A.“


Zpráva uvádí, že na místě havárie byla nalezena „ohořelá kopie“ Jarrahova víza. Toto vízum by však mělo být originálním vízem a být připevněno k jedné straně Jarrahova libanonského pasu. Ta fotografie jasně ukazuje něco, co vypadá jako jiná stránka pasu za originálem víza.


Existuje ještě jeden zajímavý dodatek k podivuhodnému příběhu Ziada Jarraha. Minulý rok byli uvězněni dva libanonští bratři — Ali Jarrah a Youssef Jarrah — a libanonské úřady odeslali tento pár do cely pro špióny, protože byli shledáni odpovědnými za to, že v únoru 2008 v Damašku zabili bombou umístěnou v autě vojenského velitele Hizballáhu Imada Mughniyeha. Jarrahové byli zadrženi libanonskou armádou, přičemž u nich byla nalezena „komunikační zařízení a další sofistikovaná výzbroj“.


Oba tito bratři, kteří byli Libanonci uvězněni, byli naverbováni Mossadem v osmdesátých letech, kdy Izrael okupoval rozsáhlé oblasti Libanonu. A zbytek příběhu? Byli to příbuzní Ziada Jarraha, muže, o němž se tvrdí, že byl blízkým spolupracovníkem Mohameda Atty a spolu s ním plánoval únosy, a jehož americké vízum bylo nalezeno s fotografií a takřka neporušeným číslem na poli v Pennsylvanii 9. září 2001.


Převzato z Prison Planet

Překlad: Stan


Foto: zdroj


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments