Koncerny, SOVAK a média

Veřejnosti je nyní prezentováno, že proti regulaci ve vodě brojí vodárenští odborníci celé ČR. Nejčastěji je veřejnosti prezentován názor „vodárenského sdružení SOVAK“. Jde o klasickou manipulaci, kdy nadnárodní koncerny říká veřejnosti to, co chtějí a co jim vyhovuje, prostřednictvím NEZÁVISLÉ AUTORITY, kterou přitom ovládají, což lidé nevědí.


SOVAK je oborové sdružení, ale skutečnost je taková, že 70 % vodárenského trhu ovládají společnosti zahraničních koncernů a tyto společnosti pracují pro koncerny. 30 % vodárenského trhu zůstalo v rukou okresních vodáren, které pracují pro města a obce. Obě tyto skupiny jsou členové SOVAKU, protože SOVAK je kvalitní oborové sdružení, které existovalo a sdružovalo vodaře dávno předtím, než si koncerny rozparcelovaly prodej vody v České republice a SOVAK ovládly. Názory a cíle těchto dvou skupin na některé věci jsou podobné a na některé jiné věci zcela rozdílné.


Představenstvo SOVAK se skládá ze 17 lidí, z nichž pouze 3 nejsou nějakou formou zaměstnání nebo smluvně či pracovně svázáni se zahraničními koncerny. To, co je presentováno v médiích jako názor SOVAK, je názor většiny a z výše uvedeného plyne, že jde o názor koncernů. Za SOVAK vystupuje v médiích především pan Barák, který je dlouholetým předsedou představenstva SOVAKU. Před ním tuto činnost vykonával pan Rosický a pan Melcher, tzn. vždy lidé pracovně propojení s koncernem Veolia. Problém není v tom, že pan Barák něco presentuje, na to má plné právo. Problém je v tom, že lidé nevědí, že jde o člověka Veolie. A ani na tom není nic špatného, jen je třeba to vědět.


Chyba není v SOVAK, Veolii, panu Barákovi či v jiném koncernu. Chyba je v novinářích, pracovnících médií, kteří veřejnosti léta prezentují pana Baráka výhradně jen jako autoritu SOVAKU a on je podstatně déle dlouholetý pracovník Veolie, která s dalšími koncerny SOVAK ovládá, a toto lidé neví. Pan Barák seděl v představenstvu koncernu VEOLIA a sedí na dvou židlích i dnes, když působí v představenstvu společnosti Vak Hradec Králové a současně v orgánech Královéhradecké provozní společnosti, patřící Veolii, která provozuje infrastrukturu Vak H.Králové. Pokud lidé dostanou od médií informaci, že pan Barák je předseda SOVAK a současně léta pracuje pro koncern Veolia, tak budou vědět, že jde o zástupce koncernů, který něco tvrdí, a pak v tom není problém. Konec konců to většina lidí pochopí z obsahu, který lidem sděluje.


Ti lidé, co se v problematice neorientují a nemají další informace, jsou však manipulováni, protože je jim názor pana Baráka prezentován jako výhradní názor NEZÁVISLÉ OBOROVÉ AUTORITY, což není pravda.


Členové představenstva SOVAKU a jejich působení:


Ing. BARÁK František: působí v představenstvu obou společností: Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a. s.(města) a Královéhradecká provozní, a.s. (Veolie) e-mail: frantisek.barak@vakhk.cz prof.


Dr. Ing. KYNCL Miroslav Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, a. s. Španělsko koncern: AQUALIA e-mail: kyncl.miroslav@smvak.cz Ing.


HAŠKA Ladislav: Brněnské vodárny a kanalizace, a. s. Francie koncern ONDEO a města e-mail: lhaska@bvk.cz Ing.


Bc. PROCHÁZKA Vladimír, MBA: Vodohospodářská společnost Olomouc, a. s. Francie provozuje koncern Veolia e-mail: vhs@vhs-ol.cz Ing.


BENEŠ Ondřej, Ph.D., MBA, LL.M.: VEOLIA VODA ĆESKÁ REPUBLIKA, a. s. e-mail: ondrej.benes@veoliavoda.cz


Ing. BERNARD Martin, MBA: MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s. Francie koncern Veolia e-mail: bernard@smv.cz Ing. HANZL Jakub: Královéhradecké provozní, a. s. Francie koncern Veolia e-mail: jakub.hanzl@khp.cz


Ing. HEŘMAN Jiří: ČEVAK, a. s. Rakousko koncern ENERGIE AG e-mail: jiri.herman@cevak.cz


Ing. JÁGL Antonín: Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, a. s. Francie koncern ONDEO a města e-mail: ajagl@vodakva.cz


Ing. KUCHAŘ Milan: Severočeské vodovody a kanalizace, a. s. Francie koncern Veolia e-mail: milan.kuchar@scvk.cz


Ing. KONEČNÝ Petr: Ostravské vodárny a kanalizace, a. s. Francie koncern ONDEO a města e-mail: konecny.petr@ovak.cz Ing. MRKOS Petr: Pražské vodovody a kanalizace, a. s. Francie koncern Veolia e-mail: petr.mrkos@pvk.cz


Ing. VOSTRÝ Miloslav: Vodárna Plzeň, a. s. Francie koncern Veolia e-mail: m.vostry@vodarna.cz


Ing. ŠPIČÁK Bronislav: Severočeská vodárenská společnost, a. s. Francie provozuje koncern Veolia e-mail: info@svs.cz


Ing. FEDÁK Josef: Vodovody a kanalizace Pardubice, a. s. okresní vodárna v rukách měst a obcí provozující vlastní majetek e-mail: fedak@vakpce.cz


Ing. TRACHTULEC Lubomír: Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. okresní vodárna v rukách měst a obcí provozující vlastní majetek e-mail: svkuh@svkuh.cz


Ing. SEDLÁČEK Jan: Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav, a. s. okresní vodárna v rukách měst a obcí provozující vlastní majetek e-mail: jsedlacek@vakmb.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments